اخبار فناوری، اخبارتکنولوژی، اخبار علمی و پزشکی، شبکه های اجتماعی، کسب و کار و استارتاپ ها

به روزرسانی جدید تلگرام، ویژگی های بیشتری را در چت صوتی به ارمغان می آورد

0

به گزارش تماس نیوز از گیز چاینا، تیم تلگرامی بروزرسانی پیام رسان محبوب را منتشر کرده است. این دوازدهمین و آخرین به روزرسانی مهم تلگرام در سال 2020 است ، بروزرسانی بعدی نوآوری هی این پیام رسان  توسط توسعه دهندگان آن در سال 2021 ارائه می شود. نسخه 7.3 تلگرام چت های صوتی گروهی را برای همه کاربران ، بهبود قابلیت ویرایش ، ایموجی های متحرک جدید و غیره به ارمغان می آورد.

تلگرام

چت صوتی توسط توسعه دهندگان به عنوان نوع جدیدی از کنفرانس صوتی توصیف می شود که اعضای گروه می توانند در هر زمان به آن متصل شوند. می توانید چت صوتی را به موازات مکاتبات منظم در هر گروه شروع کنید – متن و صدا در یک فضای واحد مکمل یکدیگر هستند.

بر خلاف تماس های عادی ، شرکت کنندگان لازم نیست که در مورد یک زمان توافق کنند. گفتگوی صوتی به طور مداوم باز است. در گروه می توانید بلافاصله ببینید که کدام یک از شرکت کنندگان در حال گفتگو در چت هستند. برای کاربران Android ، حالت نمایش در بالای برنامه های دیگر در دسترس است. در این حالت می توانید میکروفون را کنترل کرده و ببینید چه کسی در چت صحبت می کند. حتی اگر برنامه تلگرام به مینیمایز باشد.

نوآوری دیگر برای Android این است که حافظه کارت SD اکنون پشتیبانی می شود. همچنین برای کاربران iOS ، خواندن پیام ها با استفاده از دستیار صوتی Siri امکان پذیر شده است.

علاوه بر این ، برای Android امکان ویرایش عکسهای ارسالی بدون بارگذاری مجدد وجود دارد ، به عنوان مثال ، اضافه کردن تصویر ، متن یا برچسب به عکس در ویرایشگر رسانه میسر است و کاربران IOS نیز می توانند عکس حاصل را بدون نیاز به ذخیره و بارگذاری مجدد ، به سرعت ویرایش و ارسال کنند. هر یک از این ویژگی ها قبلاً فقط در یکی از سیستم عامل ها وجود داشت ، اما اکنون کاربران iOS و Android از قابلیت ویرایش یکسانی برخوردار هستند.
توسعه دهندگان از امکانات مورد علاقه ای مانند شکلک های متحرک نیز چشم پوشی نکرده اند – تقریباً دوازده شکلک متحرک جدید و همچنین چندین شکلک متحرک با صدا به آن اضافه شده است.

امروز پاول دوروف ، بنیانگذار تلگرام ، همچنین اعلام کرد که سال آینده کسب درآمد از پیام رسان آغاز می شود. برخی از امکانات جدید رایگان نیستند ، اما خدمات فعلی همچنان به صورت رایگان در دسترس هستند.

در ماه مه ، تلگرام در میان همه گیر COVID-19 از 500 میلیون بارگیری از فروشگاه Google Play عبور کرد. از آنجا که این برنامه مانند سایر برنامه های پیام رسان از قبل روی دستگاه ها نصب نیست، یک شگفتی باورنکردنی برای تلگرام است.

با این حال ، این اپلیکیشن هنوز فاصله زیادی تا رسیدن به رقبای خود دارد. WhatsApp ، که متعلق به فیس بوک است ، اخیراً به پنج میلیارد بارگیری و Google Messages به یک میلیارد بارگیری رسیده است.
تلگرام توانسته است با موفقیت با سایر برنامه ها رقابت کند زیرا دارای رمزگذاری end-to-end است. به دلیل افزایش نگرانی درباره حریم خصوصی ، تعداد فزاینده ای از کاربران از این موضوع آگاه می شوند.

پیام بگذارید