به روزرسانی جدید تلگرام، ویژگی های بیشتری را در چت صوتی به ارمغان می آورد

by آرش نگاران
۰ اظهار نظر
تلگرام

به گزارش تماس نیوز از گیز چاینا، تیم تلگرامی بروزرسانی پیام رسان محبوب را منتشر کرده است. این دوازدهمین و آخرین به روزرسانی مهم تلگرام در سال ۲۰۲۰ است ، بروزرسانی بعدی نوآوری هی این پیام رسان  توسط توسعه دهندگان آن در سال ۲۰۲۱ ارائه می شود. نسخه ۷.۳ تلگرام چت های صوتی گروهی را برای همه کاربران ، بهبود قابلیت ویرایش ، ایموجی های متحرک جدید و غیره به ارمغان می آورد.

تلگرام

چت صوتی توسط توسعه دهندگان به عنوان نوع جدیدی از کنفرانس صوتی توصیف می شود که اعضای گروه می توانند در هر زمان به آن متصل شوند. می توانید چت صوتی را به موازات مکاتبات منظم در هر گروه شروع کنید – متن و صدا در یک فضای واحد مکمل یکدیگر هستند.

بر خلاف تماس های عادی ، شرکت کنندگان لازم نیست که در مورد یک زمان توافق کنند. گفتگوی صوتی به طور مداوم باز است. در گروه می توانید بلافاصله ببینید که کدام یک از شرکت کنندگان در حال گفتگو در چت هستند. برای کاربران Android ، حالت نمایش در بالای برنامه های دیگر در دسترس است. در این حالت می توانید میکروفون را کنترل کرده و ببینید چه کسی در چت صحبت می کند. حتی اگر برنامه تلگرام به مینیمایز باشد.

banner

نوآوری دیگر برای Android این است که حافظه کارت SD اکنون پشتیبانی می شود. همچنین برای کاربران iOS ، خواندن پیام ها با استفاده از دستیار صوتی Siri امکان پذیر شده است.

علاوه بر این ، برای Android امکان ویرایش عکسهای ارسالی بدون بارگذاری مجدد وجود دارد ، به عنوان مثال ، اضافه کردن تصویر ، متن یا برچسب به عکس در ویرایشگر رسانه میسر است و کاربران IOS نیز می توانند عکس حاصل را بدون نیاز به ذخیره و بارگذاری مجدد ، به سرعت ویرایش و ارسال کنند. هر یک از این ویژگی ها قبلاً فقط در یکی از سیستم عامل ها وجود داشت ، اما اکنون کاربران iOS و Android از قابلیت ویرایش یکسانی برخوردار هستند.
توسعه دهندگان از امکانات مورد علاقه ای مانند شکلک های متحرک نیز چشم پوشی نکرده اند – تقریباً دوازده شکلک متحرک جدید و همچنین چندین شکلک متحرک با صدا به آن اضافه شده است.

امروز پاول دوروف ، بنیانگذار تلگرام ، همچنین اعلام کرد که سال آینده کسب درآمد از پیام رسان آغاز می شود. برخی از امکانات جدید رایگان نیستند ، اما خدمات فعلی همچنان به صورت رایگان در دسترس هستند.

در ماه مه ، تلگرام در میان همه گیر COVID-19 از ۵۰۰ میلیون بارگیری از فروشگاه Google Play عبور کرد. از آنجا که این برنامه مانند سایر برنامه های پیام رسان از قبل روی دستگاه ها نصب نیست، یک شگفتی باورنکردنی برای تلگرام است.

با این حال ، این اپلیکیشن هنوز فاصله زیادی تا رسیدن به رقبای خود دارد. WhatsApp ، که متعلق به فیس بوک است ، اخیراً به پنج میلیارد بارگیری و Google Messages به یک میلیارد بارگیری رسیده است.
تلگرام توانسته است با موفقیت با سایر برنامه ها رقابت کند زیرا دارای رمزگذاری end-to-end است. به دلیل افزایش نگرانی درباره حریم خصوصی ، تعداد فزاینده ای از کاربران از این موضوع آگاه می شوند.

مطالبی که شاید دوست داشته باشید

پیام بگذارید

گروه خبری تماس نیوز ابتدا با نام فراسوی فناوری از سال ۱۳۹۶ کارش را در زمینه اخبار و رویدادهای علمی و فناوری آغاز نمود. با گذشت زمان و تغییر رویکرد این گروه به خبرهای روز ایران و جهان در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات، نام آن نیز به تماس نیوز تغییر کرد. این پایگاه خبری دارای مجوز شماره ۸۷۳۳۲ از هیئت نظارت بر مطبوعات است. تماس نیوز رسانه ای مستقل بوده و به هیچ نهاد یا سازمان دولتی و یا خصوصی وابسته نیست.
Phone: +98-921-282-1866
Email: info[at]tamasnews.ir
Web: tamasnews.ir

دریافت اپلیکیشن تماس نیوز از کافه بازار

آخرین خبرهای داخلی

نشان ها

logo-samandehi