اخبار فناوری، اخبارتکنولوژی، اخبار علمی و پزشکی، شبکه های اجتماعی، کسب و کار و استارتاپ ها

به روزرسانی جدید گوگل کروم باعث بهبود عملکرد با مصرف کمتر RAM می شود.

0

از آنجا که کارهای بیشتری در مرورگر وب به طور فزاینده ای انجام می شود ، محدود کردن میزان RAM مورد استفاده Chrome از اولویت های اصلی Google است.

به گزارش تماس نیوز و بر اساس گزارش جدید windowslatest ، غول جستجوی گوگل، مشغول کار بر روی پشتیبانی “PartitionAlloc-everywhere” از مرورگر خود برای بهبود عملکرد در ویندوز 10 ، آندروید ، لینوکس و احتمالاً سایر سیستم عامل ها بوده است.
هنگامی که PartitionAlloc-everywhere در کد منبع Chrome ادغام شد ، به مرورگر اجازه می دهد تا با سرعت بیشتری شروع به کار کند ، صفحات داخلی را سریعتر بارگیری کرده و مدیریت منابع بهتری را ارائه دهد که به این معنی است که از RAM کمتری استفاده خواهد کرد.

PartitionAlloc 

گوگل اولین بار سال گذشته کار در مورد اضافه کردن پشتیبانی از PartitionAlloc به Chrome را آغاز کرد و اکنون در کانال بتا، این مرورگر برای آندروید و ویندوز در دسترس کاربران است. با این حال ، این شرکت همچنین این ویژگی را به لینوکس هم آورده است اما اعتراف کرده که پیاده سازی آن بسیار دشوارتر بوده است.

گوگل همچنین آزمایش دیگری را با هدف کاهش استفاده از حافظه در Chrome انجام داده است که در آن پارتیشن های منظم و تراز شده مرورگر را ادغام کرده است تا ببیند آیا این امر می تواند منجر به بهبود عملکرد حافظه شود یا نه.
این شرکت علاوه بر نسخه های دسک تاپ مرورگر خود ، هم اکنون در حال آزمایش PartitionAlloc-everywhere برای اندروید نیز است. تاکنون این آزمایشات منجر به بهبود حافظه ، عملکرد و ثبات در هنگام استفاده از کروم در تلفن همراه شده است ، اگرچه ردپای پردازش GPU متوسط ​​افت کمی داشته است.

کاربران آندروید و ویندوز کروم کانال بتا می توانند اکنون PartitionAlloc را آزمایش کنند تا ببینند آیا این ویژگی به کاهش میزان حافظه RAM مرورگر کمک می کند یا خیر.

پیام بگذارید