اخبار فناوری، اخبارتکنولوژی، اخبار علمی و پزشکی، شبکه های اجتماعی، کسب و کار و استارتاپ ها

به روز رسانی تلگرام اکنون به شما امکان می دهد به پیام ها واکنش نشان دهید.

0

به گزارش تماس نیوز، تلگرام جدیدترین آپدیت خود را معرفی کرده است که مجموعه ای از ویژگی های جدید از جمله واکنش پیام، ترجمه پیام، کدهای QR موضوعی، متن مخفی برای اسپویل و غیره را معرفی می کند.

اولین مورد اضافه شدن واکنش ها است، جالب اینجاست که این ویژگی برای برقراری ارتباط با دیگران بسیار قدرتمند است و مدت زیادی است که در سرویس مسنجر متا در دسترس بوده است. معمولاً ما شاهد انجام کپی توسط متا هستیم.


برای نشان دادن واکنش سریع به یک پیام، کافی است روی پیام دو بار ضربه بزنید، برای انتخاب از دیگر واکنش‌ها، فقط یک بار روی پیام ضربه بزنید یا iOS را فشار دهید و نگه دارید. برای اینکه این ویژگی کمی سرگرم کننده باشد، هر ایموجی دارای یک انیمیشن منحصر به فرد است. امکان تغییر شکلک واکنش سریع در اندروید با رفتن به تنظیمات چت > واکنش سریع و در iOS با رفتن به Stickers و Emoji > واکنش سریع وجود دارد.

قابلیت مخفی کردن متنی که ممکن است یک فیلم یا رسانه های دیگر را خراب کند، تغییر بعدی است. هنگامی که پیام خود را تایپ می کنید، می توانید متنی را که می خواهید پنهان کنید برجسته کنید و روی قالب بندی Spoiler ضربه بزنید. متن پنهان در چت، لیست چت یا اعلان ها قابل مشاهده نخواهد بود. برای آشکار کردن متن پنهان، کافی است روی آن ضربه بزنید تا نمایش داده شود.

احتمالاً مفیدترین ویژگی در این به روز رسانی، تا حد زیادی، ابزار ترجمه است. اگر به Settings > Language بروید و ترجمه را فعال کنید، یک دکمه Translate را در منوی زمینه هر پیام دریافت خواهید کرد که به شما امکان می دهد محتوا را از داخل برنامه به زبان خود ترجمه کنید. این ویژگی روی همه نسخه‌های اندروید پشتیبانی می‌شود، اما کاربران iOS باید iOS 15+ را اجرا کنند.

در مرحله بعد، ما کدهای QR موضوعی داریم. اینها را می توان برای هر کاربر، گروه، کانال یا ربات با نام کاربری عمومی به دست آورد. برای یافتن کدهای QR، به صفحه اطلاعات نمایه بروید و نماد کد QR در کنار URL حساب را فشار دهید. سپس می‌توانید موضوع مناسب را انتخاب کنید و آن را به اشتراک بگذارید تا افراد را به محتوایی که می‌خواهید ببینند راهنمایی کنید.

در نهایت، منوهای زمینه در تلگرام برای macOS با نکات میانبر جدید و نمادهای متحرک و چندین ایموجی از جمله 🔥 😁 🤩 😢 😭 😱 ❄️ دارای انیمیشن های تمام صفحه جدید به روز شده است.

لینک کوتاه : https://bittly.ir/gMFQ QR:  به روز رسانی تلگرام اکنون به شما امکان می دهد به پیام ها واکنش نشان دهید.

پیام بگذارید