اخبار فناوری، اخبارتکنولوژی، اخبار علمی و پزشکی، شبکه های اجتماعی، کسب و کار و استارتاپ ها

به سرقت رفتن سوابق کاربری 25 میلیون کاربر از اپلیکیشن محبوب Mathway !

داده های کاربران اپلیکیشن Mathway از دو هفته گذشته در شبکه های تاریک وب ، تالارهای هکری و کانالهای تلگرام برای فروش در دسترس بوده است.

0

به گفته وب سایت ZDNet ، یک هکر زبده، اپ Mathway را که یک نرم افزار محبوب برای حل ریاضی است مورد حمله قرار داده و اطلاعات بیش از 25 میلیون ایمیل و رمز عبور را به سرقت برده است.

این هک جدیدترین مورد در یک خط طولانی از نقض های امنیتی است که توسط هکری به نام ShinyHunters انجام می شود ، این عامل تهدید همچنین مسئول نفوذ در توکوپدیا ، ویشبون ، Zoosk و چند نرم افزار دیگر است.

طی چند ماه گذشته ، این هکر اقدام به نفوذ در سرور شرکت ها کرده و داده های سرقت شده را برای فروش در بازار وب تاریک و انجمن های هک اینترنت قرار داده است. در کل ، اعتقاد بر این است که هکر دسترسی به بیش از 200 میلیون جزئیات کاربران را به فروش رسانده است.

این هکر گفته است که آنها به قلب اطلاعات شرکت ها دسترسی پیدا کرده ، بانک اطلاعاتی را دزدیه و سپس برای جلوگیری از شناسایی ، کلیه دسترسی ها و رد پا ها را حذف کردند.

از آغاز ماه مه ، این هکر اقدام به فروش داده های Mathway در وب تاریک کرده است ، و بعداً فروش آن را در یک انجمن هک عمومی و بسیار محبوب نیز آغاز نموده است.

داده های Mathway به ارزش 4000 دلار در بیت کوین یا مونرو برای فروش آماده شده است. مطابق نمونه های بررسی شده توسط ZDNet ، این داده ها شامل ایمیل های کاربر و رمزهای ورود به سیستم است. الگوریتم هشینگ رمزعبور ناشناخته است ، بنابراین مشخص نیست که آیا می توان این رمزهای عبور را کرک کرد و به فرم های برگردانش برگردانید ، که باعث می شود کل داده ها برای سایر باندهای جرایم سایبری بسیار پر ارزش تر شوند.

تصویر فوق توسط یک کارگزار داده دیگر در اختیار ZDNet قرار گرفت ، و ما نتوانستیم نسخه ای از نشت را به طور کامل بدست آوریم ، اگرچه دلیلی بر این باور نیست که داده ها جعلی باشند زیرا کارگزار داده منبع موثق ZDNet بوده است.

فقط ایمیل و کلمه عبور هش شده در این نشت گنجانده شده است ، اما به احتمال زیاد بسیاری از این موارد متعلق به کودکان است ، اتفاقی که در این میان خیلی والدین نمی توانند بی تفاوت باشند.

در حال حاضر Mathway یکی از محبوب ترین برنامه های آموزشی در بازار را اجرا می کند ، از آنجا که برنامه او از اواخر دهه 2000 میلادی به طور گسترده ای در سراسر جهان مورد استفاده قرار می گیرد.

برنامه این شرکت در بین دانش آموزان و کودکان به طور یکسان بسیار محبوب بوده است ، و در یادگیری مشکلات ریاضیات اساسی و پیشرفته کمک های اساسی می کند.

Mathway در حال حاضر به عنوان یک برنامه Android و iOS در دسترس است و به عنوان یک وب سرویس ، با وب سایت mathway.com با رتبه # 2،605 در فهرست ترافیک اینترنت Alexa ، یکی از محبوب ترین وب سایت های اینترنتی است.

پیام بگذارید