اخبار فناوری، اخبارتکنولوژی، اخبار علمی و پزشکی، شبکه های اجتماعی، کسب و کار و استارتاپ ها

مدیرعامل مدرنا می‌گوید همه‌گیری امسال پایان می‌یابد.

استفان بانسل، مدیرعامل مدرنا گفته است که این بیماری همه گیر تا سال 2022 به پایان خواهد رسید، اما افرادی که بیشتر در برابر کووید-19 آسیب پذیر هستند ممکن است در پاییز به نوع جدیدی از تقویت کننده نیاز داشته باشند.

0

بنسل روز پنجشنبه در گفتگو با فایننشال تایمز گفت: “ما باید در جهانی باشیم که بین واکسیناسیون، تقویت و عفونت طبیعی و به طور بالقوه یک ویروس کم خطرتر، ممکن است به یک محیط آندمیک منتقل شویم که در آن برای همیشه در جامعه پخش شود.”

بانسل در اوایل این ماه گفت که “معقول” است که بگوییم این همه گیری در مراحل پایانی خود است و افراد بالای 50 سال یا افرادی که در معرض خطر بالای بیماری شدید هستند احتمالاً به تقویت کننده های سالانه نیاز دارند.

این بار او به نوع تقویت کننده هایی که ممکن است افراد دریافت کنند اشاره کرد.

بانسل به FT گفت که یک تقویت کننده جدید که واکسن فعلی مدرنا را با یک واکسن مخصوص Omicron ترکیب می کند، محتمل ترین گزینه بر اساس داده های اولیه است و افزود که تصمیم نهایی زمانی گرفته می شود که اطلاعات بالینی در دسترس قرار گیرد و مقامات بهداشتی با این واکسن همراه باشند.

او گفت که این شرکت همچنین در حال آزمایش واکسن همه‌جانبه کووید-19 و آنفولانزا است.

بنسل گفت که در حال مذاکره با شرکت های خصوصی آمریکایی است تا برای زمانی که ویروس بومی شده و دولت ها دیگر توزیع واکسن را دیکته نمی کنند، آماده شود. او گفت که این به مدرنا امکان می‌دهد تا هزینه بیشتری برای واکسن کووید-19 خود بپردازد.

مدرنا روز پنجشنبه اعلام کرد که درآمد آن در سال 2021 18.5 میلیارد دلار بوده است که از 803 میلیون دلار در سال قبل بیشتر است که بیشتر به دلیل فروش واکسن کووید-19 است. این غول بیوتکنولوژی قبلاً قراردادهایی به ارزش حدود 19 میلیارد دلار در سال 2022  امضا کرده است،پیش‌بینی‌های خوش‌بینانه بانسل مبتنی بر این باور است که «حدود ۸۰ درصد» احتمال دارد که با تکامل ویروس، خطر آن کاهشی شود. اما، کارشناسان بیماری و مقامات بهداشتی هشدار داده اند که این ویروس غیرقابل پیش بینی است.

فرانسوا بالو، مدیر مؤسسه ژنتیک دانشگاه کالج لندن، اوایل این ماه در توییتر گفت که “هیچ نظریه معنی‌داری” وجود ندارد که ویروسی که باعث کووید-19 می‌شود در حال جهش است و ذاتاً بدخیم‌تر است.

پیام بگذارید