با تماس نیوز ،همیشه همه جا باخبر شوید

بیمارستان کودکان UCLA ربات جدید هوش مصنوعی را برای بهبود سلامت روان کودکان بکار گرفت

کودکان ممکن است در هنگام بستری شدن در مراقبت های بیمارستانی در بیمارستان های کودکان ، تجربه های چالش برانگیزی را تجربه کنند. اکنون ، یک ربات هوش مصنوعی جدید به نام رابین ، به بهبود تجربه آنها کمک می کند.

0 8

به گزارش تماس نیوز از ZDnet، هرچند که طب مدرن بسیار پیشرفت کرده و می تواند بسیار در بهبود کودکان موثر واقع شود ، اما اغلب اقامت طولانی در بیمارستان می تواند سلامت روان کودکان را بطور قابل ملاحظه ای تحت تأثیر قرار دهد ، به ویژه در کودکانی که برای اولین بار در زندگی از والدین جدا شده اند.

اکنون یک ربات جدید هوش مصنوعی در بیمارستان های آمریکا وارد شده است تا کودکان بتوانند در مدت اقامت در بیمارستان شادتر شوند.

رابین یک روبات هوش مصنوعی است که توسط استارتاپ ارمنستانی به نام Expper Technologies ساخته شده است ، که برای کمک به کودکان در بیمارستانها در هنگاه تنهایی و انزوا طراحی شده است.

کودکان می توانند در برابر اثرات و استرس درمانهای فشرده با افراد ناآشنا ، تجهیزات پیچیده و مراحل دردناک بسیار آسیب پذیر باشند. این روبات با ابعاد کوچک و وزن 55 پوند ، قرار است یک روبات همراه دوستانه با طراحی کودک پسند باشد که برای دور کردن آنها از روند کار بیمارستانی ، تعامل آنها را افزایش دهد. از این روش برای برقراری ارتباط همسالان با کودکان برای کاهش استرس آنها استفاده می شود.

رابین از بیوپلاستیک کاملاً قابل بازیافت ساخته شده است ، که می تواند با استفاده از نور UV یا سایر مواد ضد عفونی کننده ضدعفونی شود تا خطر ابتلا به ویروس را به حداقل برساند.

این روبات از فن آوری مبتنی بر هوش مصنوعی و در انتظار ثبت اختراع برای ایجاد تعامل عاطفی همسالان با کودکان استفاده می کند. این فناوری از یادگیری تقویت کننده برای تحکیم واکنش های عاطفی مربوطه با تجزیه و تحلیل چهره های صورت و زمینه گفتگوها استفاده می کند.

این یک مدل حافظه ایجاد می کند به طوری که ربات می تواند با تکثیر الگوهای شکل گرفته بر تجربیات قبلی ، بطور هوشمندانه واکنش نشان دهد.

رابین مجهز به سیستم چرخشی همه کاره است و می تواند در یک مکان پزشکی حرکت کرده و از اتاقی به اتاق دیگر برود. روبین می تواند در طول روز چندین کودک بیمار را ملاقات کند.

سیستم بیان عاطفی آن شامل عواطف مختلف و بیان صورت است که هر احساسی را به تصویر می کشد. فناوری هوش هیجانی آن به روبین اجازه می دهد احساسات خود را ابراز کند و به طور طبیعی نسبت به موقعیت ها و تعامل با کودکان واکنش نشان دهد.

یک مطالعه مقدماتی با ربات در کلینیک Wigmore در ایروان انجام شد. در طی مطالعه نه هفته ای ، 85 کودک در سنین 4 تا 12 سال شرکت کردند. این بررسی نشان داد که ربات رابین میزان شادی کودکان را 26٪ افزایش داده و میزان استرس را در مدت اقامت در بیمارستان 34٪ کاهش داده است.

این شرکت اخیراً اعلام کرده است که بیمارستان کودکان UCLA Mattel رابین را برای تعامل همسالان با کودکان مستقر کرده است.

روبات های تعاملی مانند رابین علاوه بر کودکان ، از سایر بیماران در بیمارستان نیز بهره مند می شوند. هرکسی که مدتی را در بیمارستان گذرانده باشد ، می داند که یک تجربه ایزوله کننده چه می تواند باشد.

تعامل با هر کس – حتی یک ربات هوش مصنوعی – می تواند سلامت روان را برای هر کسی که با آن ارتباط برقرار می کند ، بهبود بخشد و این فقط می تواند یک چیز خوب برای بهبود سلامت ما باشد.

این وب سایت برای بهبود خدمات از کوکی ها استفاده می کند. ما تصور مان بر این است که شما با این کار موافق هستید ، اما در صورت تمایل می توانید انصراف دهید. پذیرفتن ادامه