با تماس نیوز ،همیشه همه جا باخبر شوید

تحقیقات نشان می دهند که آنتی بادی های کورونا ویروس ممکن است فقط چند ماه دوام داشته باشد.

در میان بسیاری از سوالات اساسی در مورد Coronavirus ، یکی از مهمترین آنها این است: چه مدت آنتی بادی دوام می آورد؟ در ماه گذشته ، یک مطالعه نشان داد که آنتی بادی ها ممکن است تنها دو تا سه ماه دوام داشته باشند.

0 1

به گزارش تماس نیوز از بیزنس اینسایدر،فلورین کرامر ، واکسینولوژیست دانشکده پزشکی Icahn در Mount Sinai ، به Business Insider گفت: “در مورد ویروس های کرومی انسانی چنین نیست.” “شما می توانید بارها و بارها آلوده شوید و ایمنی بدن کاهش یابد.”

به طور فزاینده ای ، تحقیقات درمورد تصویری ناگوار از ایمنی COVID-19 به هم می خورد: افرادی که پادتن تولید می کنند ممکن است مدت طولانی آنها را حفظ نکنند.

در ماه گذشته ، یک مطالعه نشان داد که آنتی بادی ها ممکن است تنها دو تا سه ماه دوام داشته باشند. سپس تحقیقات منتشر شده در روز دوشنبه نشان داد كه آنتی بادی ها در بعضی از بیماران فقط سه تا پنج هفته دوام می یابند.

چنین یافته هایی برای توسعه واکسن تأثیر بسزایی دارد ، زیرا اثر واکسن به این ایده وابسته است که یک دوز ویروس تضعیف شده یا مرده می تواند بدن شما را به تولید آنتی بادی هایی که شما را از عفونت آینده محافظت می کند ، وابسته کند. اگر آنتی بادی ها زودگذر باشند ، محافظت از واکسن نیز از بین می رود.

آنتی بادی های کوتاه مدت همچنین امید برای دستیابی به ایمنی گسترده و یا دائمی را کاهش می دهند.

یک ساکن جوان دیترویت در تاریخ 28 آوریل برای آنتی بادی های کوروی ویروس آزمایش شده است. REUTERS / Rebecca Cook

در ماه آوریل ، دکتر آنتونی فاوسی ، مدیر انستیتوی ملی آلرژی و بیماریهای عفونی ، این فرضیه را مطرح کرد که افرادی که در آن زمان از COVID-19 بهبود یافته اند ، احتمالاً تا پاییز مصون هستند.

فوقی گفت: “اگر در فوریه و مارس آلوده شویم و بهبود یابیم ، سپتامبر آینده ، اکتبر ، آن شخص که آلوده است – به اعتقاد من ، محافظت می شود.”

اما شواهد حاصل از مطالعه ژوئن نشان می دهد که بازه زمانی ممکن است کوتاه تر باشد.

محققان، آنتی بادی را در 37 نفر که بیمار شدند و در وانژو چین بهبود یافتند ، آزمایش کردند. آنها همچنین 37 نفر دیگر را آزمایش کرده اند که ویروس مثبت را تجربه کرده اند اما هرگز علائمی نشان ندادند. حدود هشت هفته پس از بهبودی ، در 40٪ افراد بدون علامت و در 13٪ از افرادی که علائم داشتند ، آنتی بادی ها به سطوح غیر قابل کشف سقوط کردند.
جدیدترین تحقیقات پیرامون این موضوع که این هفته در لانست منتشر شده است – نشان می دهد که از هر پنج نفر یک مورد مطالعه سطح آنتی بادی های قابل ردیابی را طی 5 هفته از دست داده است.

یک دانشمند در تاریخ 30 مارس در مرکز تحقیقاتی بهداشت عمومی دانشگاه Tsinghua در پکن ، آنتی بادی های کورو ویروس را تحقیق می کند. توماس پیتر / رویترز

این مطالعه 60،000 نفر را در اسپانیا در مورد  آنتی بادی ها سه بار بین آوریل و ژوئن آزمایش کرد. به گزارش سی ان ان ، حدود 7٪ از شرکت کنندگان که در مرحله اول مطالعه آنتی بادی داشتند (27 آوریل تا 11 مه) دیگر آنها را در مرحله دوم (18 مه تا اول ژوئن) نداشتند. حدود 14٪ از شرکت کنندگان که در مرحله اول آنتی بادی داشتند، در مرحله سوم (8 تا 22 ژوئن) خبری از آنتی بادی در آنها نبود.
رویترز گزارش داد كه از بین رفتن مصونیت در بین افرادی كه هیچگاه علائم ایجاد نمی كنند شایع است.
اوت کرامر گفت که او نسبت به این یافته ها شک دارد.

وی گفت: “از نظر شناخت بدن انسان، امکان پذیر نیست که پادتنها طی چند هفته از بین بروند.”

کرامر گفت: نیمه عمر ایمونوگلوبولین (IgG) ، رایج ترین آنتی بادی موجود در خون ما ، یک تا سه هفته است. این مدت زمانی است طول می کشد تا تعداد پروتئین های محافظ به نصف کاهش یابد.

وی گفت: “ظرف چند هفته مقدار آنتی بادی های شما به نصف کاهش می یابد و از بین نمی رود.”

ما نمی دانیم که چه سطح آنتی بادی ما را از عفونت محافظت می کند

مشکلی که در مورد مطالعه مدت ماندگاری آنتی بادی ها وجود دارد این است که هنوز مشخص نیست که در وهله اول به چه میزان باید ایمنی در نظر گرفته شود.

مركز كنترل و پیشگیری از بیماری ها می گوید: “ما نمی دانیم كه آنتی بادی ها چه میزان محافظت می كنند یا چه مدت این محافظت می تواند ادامه یابد.”

کرامر گفت: با داشتن بسیاری از ویروس های بهتر مطالعه شده مانند سرخک ، “شما می دانید که چه تعداد آنتی بادی برای محافظت نیاز دارید.” اما ما یک عدد مشخص برای کرونا ویروس نداریم.

یک بیمار کروناویسی بهبودیافته نمونه خون را در تاریخ 22 ژوئن در مرکز ملی انتقال خون اهدا می کند

راكل يوتي ، يكي از همكاران در این مطالعه ، گفت: “مصونيت مي تواند ناقص و زودگذر باشد. اين امر مي تواند فقط براي مدت كوتاهي طول بكشد و بعد از آن، ناپديد شود..شناسایی این آستانه می تواند “برای تولید واکسن بسیار مفید باشد” – از این طریق محققانی که در حال انجام کارآزمایی هستند ، می دانند فرمول آنها به کار خواهد رفت یا خیر.

اما حتی اگر آنتی بادی ها از بین بروند ، این بدان معنی نیست که واکسن بی فایده است.

یک نکته در واکسن مؤثر، تولید آنتی بادی در افراد کافی برای ایجاد ایمنی جمعیت است. برای کاهش coronavirus ، حداقل 50٪ یا بیشتر مردم باید مصون باشند.

وی گفت: “این اتفاق  که پس از دریافت واکسن افراد مستعد ابتلا می شوند یا نه برای بسیاری از واکسن ها رخ می دهد.” “این مشکلی نیست. شما می توانید واکسینه شوید.” این موردی است که تقویت کننده هایی برای آن وجود دارد. سؤال این است که آیا تقویت کننده ها در مقیاس ماهها یا سالها مورد نیاز خواهد بود یا خیر.

یک محقق در 20 مارس نمونه های پروتئینی را در آزمایشگاه های نووواکس بررسی می کند. اندرو کابالرو-رینولدز / AFP

مصونیت شما از ویروس فقط به آنتی بادی ها وابسته نیست

یک دلیل دیگر وجود دارد که یافته های مربوط به کاهش سطح آنتی بادی نباید باعث نگرانی بیش از حد شود: مصونیت شما فقط به این پروتئین ها بستگی ندارد.

گلبول های سفید خون همچنین دارای یک حافظه ایمونولوژیک چشمگیر است که می تواند به بدن شما کمک کند در صورت بازگشت ، ویروس مهاجم را شناسایی و حمله کند. سلولهای T می توانند سلولهای آلوده را نابود کنند و سلولهای B برای تولید آنتی بادیهای جدید فعالیت می کنند.

میکروگرافی الکترونی روبشی یک لنفوسیت T انسانی (که به آن سلول T نیز می گویند) از سیستم ایمنی بدن دهنده دهنده سالم

کرامر گفت: “اگر بعد از مدتی مجدداً آلوده شوید، یک بیماری کاهش یافته خواهد بود که به شدت بار اول نخواهد بود زیرا سلول های B و T شما، ویروس را به خاطر می آورند و سریعا واکنش نشان می دهند.”

برخی تحقیقات حتی نشان داده اند که هرکسی که بیمار شود ، آنتی بادی قابل ردیابی ایجاد نمی کند ، که نشان می دهد پاسخ آنها به ویروس می تواند در یک لایه دیگر از سیستم ایمنی بدن گره خورده باشد.

لینک کوتاه : https://bittly.ir/oxVEI
منبع بیزنس اینسایدر

این وب سایت برای بهبود خدمات از کوکی ها استفاده می کند. ما تصور مان بر این است که شما با این کار موافق هستید ، اما در صورت تمایل می توانید انصراف دهید. پذیرفتن ادامه