ترامپ غول های فناوری را به ایجاد دو دستگی در آمریکا متهم کرد

by ناصر. ش
۰ اظهار نظر
ترامپ

هفته گذشته ، توییتر ، فیس بوک ، گوگل ، اپل و آمازون شدیدترین اقدامات خود را علیه ترامپ انجام دادند تا دسترسی او را محدود کنند.

رئیس جمهور آمریکا ،دونالد ترامپ روز سه شنبه شرکت های بزرگ فناوری را مقصر تقسیم این کشور پس از توقیف توئیتر و فیس بوک در سیستم عامل های خود به دلیل تشویق به حمله به ساختمان پایتخت ایالات متحده دانست.

وی گفت که شرکتها “یک اشتباه وحشتناک” مرتکب شده اند و “اقدامی متقابل” را علیه آنها انجام خواهد داد.

هفته گذشته ، توییتر ، فیس بوک ، گوگل ، اپل و Amazon.com متعلق به Alphabet Inc شدیدترین اقدامات خود را تاکنون علیه ترامپ انجام داده اند تا دسترسی او را محدود کنند. آنها احتمال ادامه خشونت ناشی از پست های رئیس جمهور جمهوری خواه را پس از حمله هواداران وی به پایتخت ایالات متحده در ۶ ژانویه که منجر به کشته شدن ۵ نفر شد ، عنوان کردند.

banner

اپل ، گوگل و آمازون همچنین Parler – یک برنامه طرفدار ترامپ که در آن کاربران تهدید به خشونت بیشتری می کنند – را از فروشگاه های برنامه و خدمات میزبانی وب مربوطه خود به حالت تعلیق درآوردند.

این اقدامات باعث خشم ترامپ شد که بلافاصله قول داد “سکوت نخواهد کرد!” و شرکتهای بزرگ را متهم به ایجاد دو دستگی و خشونت کرد

ترامپ بارها با شرکت های بزرگ فناوری درگیر شده و علیه قانونی که عنوان بخش ۲۳۰ ، از شرکت ها در برابر مسئولیت در قبال محتوای ارسال شده توسط کاربران محافظت می کند ، برخورد کرده است. او همچنان خواستار لغو این قانون است ، حتی اگر تماس های وی حمایت کافی از کنگره را پیدا نکرده باشد.

مطالبی که شاید دوست داشته باشید

پیام بگذارید

گروه خبری تماس نیوز ابتدا با نام فراسوی فناوری از سال ۱۳۹۶ کارش را در زمینه اخبار و رویدادهای علمی و فناوری آغاز نمود. با گذشت زمان و تغییر رویکرد این گروه به خبرهای روز ایران و جهان در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات، نام آن نیز به تماس نیوز تغییر کرد. این پایگاه خبری دارای مجوز شماره ۸۷۳۳۲ از هیئت نظارت بر مطبوعات است. تماس نیوز رسانه ای مستقل بوده و به هیچ نهاد یا سازمان دولتی و یا خصوصی وابسته نیست.
Phone: +98-921-282-1866
Email: info[at]tamasnews.ir
Web: tamasnews.ir

دریافت اپلیکیشن تماس نیوز از کافه بازار

آخرین خبرهای داخلی

نشان ها

logo-samandehi