اخبار فناوری، اخبارتکنولوژی، اخبار علمی و پزشکی، شبکه های اجتماعی، کسب و کار و استارتاپ ها

تشکیل کنسرسیوم بزرگ نیمه هادی در چین بدلیل تحریم های آمریکا

0

هواوی اخیراً در زمینه تجارت تلفن های هوشمند دست و پنجه نرم می کند. این شرکت هنوز دامنه مطلوبی بر بازار چین دارد و حتی نتایج خوبی را در بازارهای روسیه بدست آورده است. با این حال ، اکنون که نام تجاری دسترسی به بخش چیپ ست Kirin خود را بدلیل محدودیت های ایالات متحده از دست داده است ، آینده کاملاً نامشخص در انتظار اوست. بدون تراشه های شرکت نیمه هادی آمریکا ، Huawei نمی توانست تراشه های Kirin خود را حفظ کند. این پیشرفت وضعیت بحرانی در تجارت تلفن های هوشمند چینی را آشکار کرده است. تاکنون ، یک صنعت نیمه هادی در چین وجود ندارد که بتواند تراشه های پیشرفته را برای رقابت  هواوی در بازارهای جهانی تولید کند. با این حال ، این وضعیت قرار است در سال های آینده تغییر کند.

براساس اطلاعات منتشر شده توسط وزارت صنعت و فناوری اطلاعات چین (MIIT) ، 90 شرکت درخواست مشترکی را برای ایجاد کمیته فنی استاندارد سازی مدار مجتمع ملی ثبت کرده اند. یک کنسرسیوم تولید صنعت نیمه هادی در چین.
هدف ایجاد کمیته هماهنگی صنایع ضعیف و ارتقا کار استاندارد سازی مدارهای مجتمع است. همچنین هدف آن تقویت تیم سازی استاندارد است. تاکنون 90 شرکت چینی بخشی از کنسرسیوم هستند.

پیام بگذارید