تشکیل کنسرسیوم بزرگ نیمه هادی در چین بدلیل تحریم های آمریکا

by ناصر. ش
۰ اظهار نظر
هواوی

هواوی اخیراً در زمینه تجارت تلفن های هوشمند دست و پنجه نرم می کند. این شرکت هنوز دامنه مطلوبی بر بازار چین دارد و حتی نتایج خوبی را در بازارهای روسیه بدست آورده است. با این حال ، اکنون که نام تجاری دسترسی به بخش چیپ ست Kirin خود را بدلیل محدودیت های ایالات متحده از دست داده است ، آینده کاملاً نامشخص در انتظار اوست. بدون تراشه های شرکت نیمه هادی آمریکا ، Huawei نمی توانست تراشه های Kirin خود را حفظ کند. این پیشرفت وضعیت بحرانی در تجارت تلفن های هوشمند چینی را آشکار کرده است. تاکنون ، یک صنعت نیمه هادی در چین وجود ندارد که بتواند تراشه های پیشرفته را برای رقابت  هواوی در بازارهای جهانی تولید کند. با این حال ، این وضعیت قرار است در سال های آینده تغییر کند.

براساس اطلاعات منتشر شده توسط وزارت صنعت و فناوری اطلاعات چین (MIIT) ، ۹۰ شرکت درخواست مشترکی را برای ایجاد کمیته فنی استاندارد سازی مدار مجتمع ملی ثبت کرده اند. یک کنسرسیوم تولید صنعت نیمه هادی در چین.
هدف ایجاد کمیته هماهنگی صنایع ضعیف و ارتقا کار استاندارد سازی مدارهای مجتمع است. همچنین هدف آن تقویت تیم سازی استاندارد است. تاکنون ۹۰ شرکت چینی بخشی از کنسرسیوم هستند.

مطالبی که شاید دوست داشته باشید

پیام بگذارید

گروه خبری تماس نیوز ابتدا با نام فراسوی فناوری از سال ۱۳۹۶ کارش را در زمینه اخبار و رویدادهای علمی و فناوری آغاز نمود. با گذشت زمان و تغییر رویکرد این گروه به خبرهای روز ایران و جهان در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات، نام آن نیز به تماس نیوز تغییر کرد. این پایگاه خبری دارای مجوز شماره ۸۷۳۳۲ از هیئت نظارت بر مطبوعات است. تماس نیوز رسانه ای مستقل بوده و به هیچ نهاد یا سازمان دولتی و یا خصوصی وابسته نیست.
Phone: +98-921-282-1866
Email: info[at]tamasnews.ir
Web: tamasnews.ir

دریافت اپلیکیشن تماس نیوز از کافه بازار

آخرین خبرهای داخلی

نشان ها

logo-samandehi