تصاویر درخشان هابل کهکشانهای در حال برخورد را نشان می دهد

by ناصر. ش
۰ اظهار نظر

این هفته، ستاره شناسان در حال کار بر روی تلسکوپ افسانه ای هابل ناسا و آژانس فضایی اروپا شش تصویر از ادغام های کهکشانی زنده را منتشر کردند. در زیر می توانید آنها را مشاهده کنید.

ستاره شناسان هابل در بیانیه‌ای نوشت: ” در هنگام وقایع نادر ادغام است که کهکشانها از نظر ظاهری و محتوای ستاره ای خود دچار تغییرات چشمگیری می شوند. این سیستم ها آزمایشگاه های بسیار خوبی برای ردیابی تشکیل خوشه های ستاره ای در شرایط شدید جسمی هستند.”

شش برخورد نشان‌داده‌شده در اینجا بخشی از کاوش تصویربرداری Hubble و بررسی خوشه‌ها، یا HiPEEC هستند تا درک بهتری از ایجاد ستاره در این مکان‌های کیهانی بیابند.

به طور چشمگیری خوشه های متراکم ستاره در میان این کهکشان های در حال ادغام تشکیل می شوند و آنها بسیار درخشان هستند و شواهدی گویا از برخوردهای کیهانی مدت ها پیش بر جای می گذارند.

banner

ستاره شناسان هابل نوشتند: “حتی پس از برخورد ، هنگامی که سیستم کهکشانی حاصل از آن شروع به کمرنگ شدن می کند ، این خوشه های ستاره ای بسیار عظیم به عنوان شاهدان ماندگار از وقایع ادغام گذشته در سراسر کهکشان میزبان خود خواهند درخشید.”

مطالبی که شاید دوست داشته باشید

پیام بگذارید

گروه خبری تماس نیوز ابتدا با نام فراسوی فناوری از سال ۱۳۹۶ کارش را در زمینه اخبار و رویدادهای علمی و فناوری آغاز نمود. با گذشت زمان و تغییر رویکرد این گروه به خبرهای روز ایران و جهان در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات، نام آن نیز به تماس نیوز تغییر کرد. این پایگاه خبری دارای مجوز شماره ۸۷۳۳۲ از هیئت نظارت بر مطبوعات است. تماس نیوز رسانه ای مستقل بوده و به هیچ نهاد یا سازمان دولتی و یا خصوصی وابسته نیست.
Phone: +98-921-282-1866
Email: info[at]tamasnews.ir
Web: tamasnews.ir

دریافت اپلیکیشن تماس نیوز از کافه بازار

آخرین خبرهای داخلی

نشان ها

logo-samandehi