تعرفه پخش ویدیو در بستر پلتفرم‌ها همچنان نیم‌بها است

by ناصر. ش
۰ comment

صبح امروز ۲۴ اردیبهشت ۹۹ در خبرگزاری‌ها خبری مبنی بر رایگان نبودن ترافیک اینترنت برای سرویس VOD ها منتشر شد. خبری که حکایت از متوقف شدن سیاست رایگان بودن ترافیک اینترنت برای VOD‌های داخلی داشت و می‌گفت کاربران برای استفاده از رسانه‌های تعاملی باید هزینه اینترنت بپردازند. در همین رابطه «امیر ناظمی» معاون وزیر ارتباطات و رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران توضیحاتی ارائه داد.

وی افزود: بر اساس مصوبه‌ای که داریم، ترافیک تولیدکنندگان محتوای داخلی که پلتفرم آن‌ها داخل کشور میزبانی می‌شوند به قیمت یک دوم و پیام رسان‌ها یک سوم محاسبه می‌شوند. بر خلاف خبری که منتشر شده، این مصوبه همچنان باپرجاست عوض نشده است.

رئیس سازمان فناوری با تاکید بر این که موضوع مطرح شده ربطی به سیاست‌ها و قوانین مربوط به تعرفه ترافیک ندارد و نشات گرفته از قراردادی است که شرکت‌های ارائه دهنده خدمات اینترنت با Vod ها به امضا رسانده‌اند، گفت: تعرفه سرویس پخش ویدیو برای پلتفرم هایی مانند فیلیمو، نماآوا و… بر اساس همین مصوبه نیم‌بهاست اما اتفاقی که رخ داده به ساز و کار داخلی این سرویس‌ها برمی‌گردد.

معاون وزیر ارتباطات در توضیح بیشتر افزود: برخی از شرکت‌ها مانند شاتل، آسیاتک، پارس آنلاین و… که خدمات اینترنت ارائه می‌دهند خودشان قراردادی را با شرکت‌های ویدیویی منعقد و برای ایجاد جذابیت ترافیک را رایگان اعلام می‌کنند. اتفاقی که الان رخ داده، صرفا لغو قرارداد داخلی این شرکت‌هاست که بر مبنای آن دیگر ترافیک‌شان رایگان نیست. اما تماشای ویدیو از سرویس‌های داخلی که در ایران میزبانی می‌شوند برای کاربران مانند سابق نیم‌بها محاسبه خواهد شد.

banner

You may also like

Leave a Comment

گروه خبری تماس نیوز ابتدا با نام فراسوی فناوری از سال ۱۳۹۶ کارش را در زمینه اخبار و رویدادهای علمی و فناوری آغاز نمود. با گذشت زمان و تغییر رویکرد این گروه به خبرهای روز ایران و جهان در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات، نام آن نیز به تماس نیوز تغییر کرد. این پایگاه خبری دارای مجوز شماره ۸۷۳۳۲ از هیئت نظارت بر مطبوعات است. تماس نیوز رسانه ای مستقل بوده و به هیچ نهاد یا سازمان دولتی و یا خصوصی وابسته نیست.

Phone: +98-921-282-1866
Email: info[at]tamasnews.ir
Web: tamasnews.ir
دریافت اپلیکیشن تماس نیوز از کافه بازار

cafe-bazar-app

Edtior's Picks

آخرین نوشته ها