تغییرات اساسی رابط کاربری ویندوز توسط مایکروسافت

by ناصر. ش
۰ comment

مایکروسافت با بهبود نمادهای موجود در سیستم عامل ، در حال مدرن سازی برخی از قسمتهای اساسی ویندوز ۱۰ است. نسخه پیش نمایش جدید ویندوز ۱۰ این هفته در دسترس آزمایش کنندگان قرار گرفته است و شامل آیکون های سیستمی است که اکنون به سبک Fluent Design مایکروسافت پایبند هستند.

آیکن های جدید ویندوز 10

نمادهای جدید شامل یک شکل گرد و ساده تر هستند و به عنوان یک قلم جدید – Segoe Fluent Icons – در دسترس هستند. مایکروسافت همچنین ویجت جدید نوار وظیفه خود را با آیکون های جدید به روز کرده است ، و نگاه خوبی به چگونگی تغییرات اساسی آیکون کرده که می تواند حتی کوچکترین قسمت های ویندوز را تغییر دهد.

این یک تغییر کوچک در ویندوز ۱۰ است که برای اکثر کاربران اواخر امسال ارائه می شود ، اما این بخشی از فشار گسترده مایکروسافت برای تغییرات اساسی ویندوز ۱۰ است. مایکروسافت سال گذشته برخی از آیکون های ویندوز ۱۰ خود را با نسخه های رنگی به روز کرد و حتی منوی Start را نیز تغییر داد تا کمی ساده تر شود.

banner

مایکروسافت همچنین در حال برنامه ریزی برای “جوان سازی بصری گسترده ویندوز” با نام رمز Sun Valley است. ممکن است به نظر برسد که مایکروسافت سالها است که با فشار طراحی Fluent Design خود امیدوار به اصلاح بصری در ویندوز ۱۰ است ، اما نشانه ها حاکی از آن است که تغییرات اساسی UI نیز در اواخر سال جاری ارائه شود.

انتظار می رود که منوی Start Windows ، File Explorer و برنامه های داخلی به عنوان بخشی از این بازخوانی UI بازبینی شوند. حتی موارد اصلی مانند دکمه ها ، کنترل ها و اسلایدرها در برنامه ها باید به اصول طراحی پایبند باشند. این بدان معنی است که ویندوز بسیار سازگارتر به نظر می رسد و امیدوارم بسیاری از آیکون های قدیمی و درخواست های مربوط به دوران ویندوز ۹۵ از بین بروند.

مایکروسافت برای بهبود سازگاری رابط کاربری خود در Windows 10X ، نسخه آینده ویندوز که برای دستگاههایی مانند Chromebook طراحی خواهد شد ، تلاش زیادی کرده است. ویندوز ۱۰ ایکس شامل یک منوی شروع جدید و تغییرات زیادی در کنترل های اصلی مانند Wi-Fi ، مرکز اعلان ها و موارد دیگر است. این یک نسخه ساده از ویندوز است.

اینکه مایکروسافت چگونه ویندوز ۱۰ ایکس را به بازار عرضه می کند ، می تواند اشاره ای به مکان ویندوز در آینده داشته باشد. شایعات حاکی از آن است که این شرکت در حال رایزنی برای استفاده از “ویندوز جدید” به عنوان اصطلاح بازاریابی است و ما انتظار داریم مایکروسافت به زودی اخبار ویندوزی بسیار بیشتری داشته باشد. مایکروسافت در حال برنامه ریزی رویدادهایی در هفته های آینده برای جزئیات برنامه های آینده خود برای بازی ، ویندوز و موارد دیگر است.

در حالی که مایکروسافت این هفته کنفرانس Ignite خود را برگزار کرد ، این شرکت در مورد ویندوز حرف زیادی برای گفتن داشت. Panos Panay ، رئیس ویندوز و دستگاه های مایکروسافت ، اذعان کرد که اخباری در راه است.

شنیدن صحبت های مایکروسافت در مورد “نسل بعدی ویندوز” غیرمعمول است ، خصوصاً اینکه این شرکت از زمان معرفی تقریباً شش سال پیش به برند ویندوز ۱۰ پایبند بوده است. من فکر نمی کنم این بدان معنا باشد که ما انتظار دیدن ویندوز ۱۱را داشته باشیم ، اما نحوه جدا کردن مایکروسافت از ویندوز ۱۰ و ویندوز ۱۰ ایکس برای جلوگیری از هرگونه سردرگمی کلید خواهد بود این امر به ویژه اگر ویندوز ۱۰ ایکس از برنامه های دسکتاپ قدیمی را  پشتیبانی نکند ،نگاه اخیر ما به سیستم عامل را نشان می دهد که درست بوده است.

You may also like

Leave a Comment

گروه خبری تماس نیوز ابتدا با نام فراسوی فناوری از سال ۱۳۹۶ کارش را در زمینه اخبار و رویدادهای علمی و فناوری آغاز نمود. با گذشت زمان و تغییر رویکرد این گروه به خبرهای روز ایران و جهان در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات، نام آن نیز به تماس نیوز تغییر کرد. این پایگاه خبری دارای مجوز شماره ۸۷۳۳۲ از هیئت نظارت بر مطبوعات است. تماس نیوز رسانه ای مستقل بوده و به هیچ نهاد یا سازمان دولتی و یا خصوصی وابسته نیست.
Phone: +98-921-282-1866
Email: info[at]tamasnews.ir
Web: tamasnews.ir

دریافت اپلیکیشن تماس نیوز از کافه بازار

آخرین خبرهای داخلی

نشان ها

logo-samandehi