اخبار فناوری، اخبارتکنولوژی، اخبار علمی و پزشکی، شبکه های اجتماعی، کسب و کار و استارتاپ ها

تقاضای 5G رشد بازارهای مخابراتی را بدنبال دارد

0

براساس تحقیقات انجام شده از گروه Dell’Oro ، بازار تجهیزات مخابراتی در سه ماهه اول سال 2021 حدود 15 درصد رشد کرد.

فروش در سه ماهه مشابه سال گذشته تحت تأثیر مسائل زنجیره تأمین و محدودیت های رفت و آمد به دلیل مراحل اولیه شیوع ویروس کرونا تحت تأثیر قرار گرفت ، اما به گفته تحلیلگران ، حرکت واقعی در بازار وجود دارد.

عرضه شبکه های 5G نه تنها تقاضای قابل توجهی برای چرخیدن چرخ دنده های ماشین شبکه دسترسی رادیویی (RAN) است، بلکه فناوری های اصلی و حمل و نقل را نیز شاهد است. برخلاف شیفت های نسل قبلی ، شبکه های 5G برای پشتیبانی از ظرفیت و تأخیر بسیار کم مورد نیاز انقلابی ترین برنامه های جدید، به اپراتورها نیاز دارند تا مجدداً از شبکه خود استفاده کنند.

به طور کلی ، Dell’Oro بازار را از نظر سلامتی نادیده می داند و پیش بینی رشد خود را از 3-5٪ به 5-10٪ برای سال 2021 افزایش داده است.

هفت فروشنده برتر هنوز چهار پنجم بازار را در اختیار دارند. سهم بازار هواوی به استثنای آمریکای شمالی اکنون 36٪ است – تقریباً همان سهم ترکیبی از سه رقبای بعدی – نوکیا ، اریکسون و ZTE.

با این حال ، اریکسون فاصله نوکیا را از 5 درصد در سال 2015 به تقریباً صفر کاهش داده است. در همین حال ، سامسونگ با پیشی گرفتن از Ciena رتبه 6 را از آن خود کرده است.

با حرکت به جلو ، باید دید که حذف احتمالی هواوی از عرضه 5G در بازارهای اصلی چه تاثیری خواهد داشت یا Open RAN چه تاثیری بر بازیگران اصلی خواهد گذاشت.

Open RAN یک رویکرد خنثی در اختیار فروشندگان با طراحی های استاندارد است که به شرکت های مختلف امکان تهیه سخت افزار و نرم افزار را می دهد. اپراتورها معتقدند که این می تواند باعث افزایش نوآوری ، کاهش هزینه ها و کاهش وابستگی به “سه شرکت بزرگ” اریکسون ، هواوی و نوکیا شود. Vodafone اخیراً Dell ، NEC و سامسونگ را در میان اولین بخش های تامین کننده OpenRAN خود معرفی کرده است.

پیام بگذارید