اخبار فناوری، اخبارتکنولوژی، اخبار علمی و پزشکی، شبکه های اجتماعی، کسب و کار و استارتاپ ها

تلگرام قصد دارد سرویس کنفرانس ویدیویی را راه اندازی کند

0

تلگرام به زودی سرویس کنفرانس ویدیویی خود را ارائه می دهد و قولداده است که به همان اندازه برنامه پیام رمزگذاری شده، ایمن باشد.
پاول دوروف ، بنیانگذار تلگرام ، در پستی در کانال شخصی تلگرام خود توضیح داد که چگونه این سرویس می تواند راه حل های کنفرانس ویدیویی موجود را بهبود بخشد ، و افزود:

“صحبت از تماس های ویدئویی است ، ما در ماه می یک سرویس ویدیویی به گپ های صوتی خود اضافه خواهیم کرد و تلگرام را به یک بستر قدرتمند برای تماس های ویدیویی گروهی تبدیل خواهیم کرد. اشتراک صفحه ، رمزگذاری ، حذف نویز ، پشتیبانی از دسک تاپ  – هر آنچه از یک ابزار کنفرانس ویدیویی مدرن انتظار دارید ، اما با رابط کاربر ، سرعت و رمزگذاری در سطح تلگرام. گوش به زنگ باشید!”

با توجه به اینکه افراد بیشتری در خانه بیش از هر زمان دیگری کار می کنند ، در سال گذشته نرم افزار کنفرانس ویدئویی با جلب توجه بیشتر Zoom ، Google Meet و Microsoft شاهد رونق بوده است. با این حال ، از برنامه های پیام رسان مانند Facebook Messenger ، Discord ، WhatsApp و سایر موارد نیز برای تماس های ویدیویی استفاده شده است.

تلگرام

تلگرام در اوت سال گذشته توانایی برقراری تماس ویدیویی یک به یک را با استفاده از سیستم عامل خود اضافه کرده و در آن زمان ، تماس های ویدیویی گروهی پشتیبانی نمی شد. در یک پست وبلاگی که در آوریل گذشته منتشر شد ، این شرکت محبوبیت تماس های ویدیویی در سال 2020 را با پیام رسانی در سال 2013 مقایسه کرد. با این حال ، تلگرام سریع متوجه شد که امنیت برای تماس های ویدئویی گروهی چقدر مهم است و به همین دلیل است که مدت ها منتظر مانده است تا این ویژگی را با امنیت بیشتری اضافه کند.

اگرچه از ماه آینده ، کاربران تلگرام می توانند در تماس های ویدیویی گروهی و همچنین در کنفرانس ویدیویی با دیگران با استفاده از این سرویس شرکت کنند. اما هنوز نمی دانیم که این ویژگی چگونه کار می کند یا چگونه امن خواهد بود ، دوروف، رمزگذاری ، حذف نویز و پشتیبانی دسک تاپ و تبلت را در پست خود ذکر کرده است. امنیتی که تلگرام قصد دارد به ویدئو کنفرانس بیاورد می تواند کاربران را جذب خود کند تا این ویژگی را آزمایش کنند اما باید منتظر بمانیم که آیا این ویژگی واقعا به وجود می آید یا نه.

لینک کوتاه : https://bittly.ir/RxxDZ QR:  تلگرام قصد دارد سرویس کنفرانس ویدیویی را راه اندازی کند

پیام بگذارید