اخبار فناوری، اخبارتکنولوژی، اخبار علمی و پزشکی، شبکه های اجتماعی، کسب و کار و استارتاپ ها

توسعه دهنده واکسن آسترازنکا: نوع دلتا ایمنی جمعی را غیرممکن کرده است زیرا افراد واکسینه شده هنوز می توانند ویروس را منتقل کنند

سر اندرو پولارد مدیر توسعه واکسن آسترازنکا می گوید که نوع بسیار قابل انتقال دلتا امید به دستیابی به مصونیت جمعی را از بین برده است. به گفته سر اندرو پولارد ، دستیابی به ایمنی عمومی با نوع دلتا “امکان پذیر نیست”. او گفت که این نوع ویروس می تواند توسط افراد واکسینه شده نیز منتقل شود.

0

سازنده واکسن Oxford/AstraZeneca گفت: نوع دلتا معادله برای دستیابی به ایمنی جمعی را تغییر داده است.

سر اندرو پولارد ، استاد عفونت و ایمنی کودکان در دانشگاه آکسفورد ، روز سه شنبه در جلسه پارلمان انگلستان گفت که دستیابی به مصونیت جمعی با انتشار نوع دلتای این ویروس “امکان ندارد”.

پولارد گفت: “ما به وضوح می دانیم که نوع دلتا این ویروس ، هنوز افرادی را که واکسینه شده اند آلوده می کند و این بدان معناست که هر کسی که هنوز واکسینه نشده است ، در مقطعی با این ویروس روبرو می شود.”

وی گفت بعید است که به ایمنی جمعی برسیم و گفت: نوع بعدی کروناویروس جدید “شاید در انتقال در جمعیت واکسینه شده حتی شدیدتر نیز باشد”.

افراد واکسینه شده هنوز می توانند به نوع دلتا این ویروس مبتلا شوند اما یک مورد خفیف تر خواهد بود. برخی از کارشناسان امیدوار بودند که ایمنی جمعی با COVID-19 به دست آید ، همانطور که در مورد سرخک ، که همچنان بسیار عفونی است ، اتفاق افتاد.

بسیاری از کشورها با واکسیناسیون 95 درصد از مردم در برابر سرخک به ایمنی جمعی دست یافته اند ، مانند ایالات متحده ، جایی که انتقال بومی در سال 2000 به پایان رسید. این به این دلیل است که هنگامی که فردی علیه سرخک واکسینه می شود ، نمی تواند ویروس را منتقل کند.

با COVID-19 ، واکسن ها هنوز نقش اصلی خود را ایفا می کنند: محافظت در برابر بیماری های شدید. به گفته مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده ، افرادی که واکسینه شده و نوع Delta را دریافت می کنند 25 برابر کمتر در معرض ابتلا به بیماری شدید یا مرگ قرار دارند. اکثریت قریب به اتفاق افرادی که به آن

ابتلا می شوند علائم خفیفی دارند یا هیچ علائمی ندارند.

اما شواهد فزاینده نشان می دهد که با نوع دلتا ، افراد واکسینه شده هنوز می توانند ویروس را منتقل کنند.

پولارد گفت: “ما چیزی نداریم که مانع انتقال این بیماری به افراد دیگر شود.”

کشور اسرائیل مثال خوبی برای این مورد است: موارد کووید -19 پس از واکسیناسیون حدود 80 درصد از بزرگسالان در کشور کاهش یافت – برخی را امیدوار کرد که به ایمنی  جمعی رسیده است اما نوع دلتا از آن زمان اوج گیری،  موج دیگری از موارد را در این کشور به همراه داشته است.

پیام بگذارید