توییتر Birdwatch، رویکردی به سبک ویکی پدیا برای مبارزه با اطلاعات غلط را راه اندازی می کند

by ناصر. ش
۰ comment
توییتر

در یک تلاش قابل توجه برای بازنگری در نحوه تعدیل محتوا ، توییتر روز دوشنبه از Birdwatch رونمایی کرد ، یک برنامه آزمایشی برای جمع آوری اطلاعات واقعی برای مبارزه با اطلاعات نادرست.

واقعیات کلیدی
Birdwatch به کاربران عادی موسوم به “Birdwatchers” این امکان را می دهد تا توییت هایی را که فکر می کنند دارای اطلاعات غلط است شناسایی کرده و یادداشت هایی با اطلاعات و زمینه بیشتر بنویسند ، که مشابه ویکی پدیا است ، جایی که داوطلبان ثبت نام شده مقاله ها را برای دقت نوشتن ، به روزرسانی و ویرایش می کنند.

  • هر کسی می تواند درخواست کند که یک Birdwatcher باشد ، و تنها شماره تلفن معتبر ، ایمیل و عدم نقض اخیر قوانین Twitter را نیاز دارد.
  • یادداشت های Birdwatch در زیر یک توییت ظاهر می شوند و در تلاش برای جلوگیری از فریب افراد در سیستم ، Birdwatchers می تواند اثربخشی هر یادداشت را ارزیابی کند و بر رتبه بندی یادداشت تأثیر بگذارد.
  • این برنامه در حال حاضر آزمایشی است و فقط از طریق یک وب سایت جداگانه در دسترس است ، اما در نهایت این شرکت می خواهد Birdwatch را به بقیه توییتر گسترش دهد.

در حین اجرای آزمایشی ، توییتر گفت که می خواهد تمرکز خود را روی ایجاد Birdwatch “مقاوم در برابر تلاش برای دستکاری” بگذارد و اطمینان حاصل کند “تحت سلطه اکثریت ساده یا مغرضانه براساس توزیع کنندگان آن نیست.”

نقل قول بحرانی
کیت کلمن ، معاون رئیس توییتر در یک پست وبلاگ گفت: “ما معتقدیم که این روش می تواند در هنگام انتشار اطلاعات گمراه کننده ، سریعاً پاسخ دهد و زمینه ای را اضافه کند که مردم به آن اعتماد کرده و آن را با ارزش بدانند. در نهایت هدف ما این است که یادداشت ها را مستقیماً در توییت ها برای مخاطبان جهانی توییتر نمایش دهیم ، درصورتی که از یک مجموعه گسترده و متنوع از همکاران اجماع وجود دارد . “

banner

سابقه اصلی
مدت هاست که توییتر تحت فشار است تا از انتشار اطلاعات غلط در سیستم عامل خود جلوگیری کند. اما در همین سال بود که شرکت اقدامات تهاجمی تری انجام داد. توییتر توئیت های رئیس جمهور سابق دونالد ترامپ و دیگر سیاستمداران درباره Covid-19 ، رای گیری از طریق پست و نتایج انتخابات را بررسی کرده است. این برچسب ها به سازمان های خبری یا سایر موسسات ارائه دهنده اطلاعات معتبر مرتبط هستند. این شبکه اجتماعی سرانجام ترامپ را با استناد به توئیت هایی که می تواند خشونت بیشتری را پس از شورش کاپیتول تحریک کندکاملاً ممنوع کرد . کلمن گفت ، هدف Birdwatch این است که تلاش ها را فراتر از “شرایطی که چیزی قوانین ما را نقض می کند یا مورد توجه گسترده مردم قرار می گیرد” گسترش دهد.

You may also like

Leave a Comment

گروه خبری تماس نیوز ابتدا با نام فراسوی فناوری از سال ۱۳۹۶ کارش را در زمینه اخبار و رویدادهای علمی و فناوری آغاز نمود. با گذشت زمان و تغییر رویکرد این گروه به خبرهای روز ایران و جهان در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات، نام آن نیز به تماس نیوز تغییر کرد. این پایگاه خبری دارای مجوز شماره ۸۷۳۳۲ از هیئت نظارت بر مطبوعات است. تماس نیوز رسانه ای مستقل بوده و به هیچ نهاد یا سازمان دولتی و یا خصوصی وابسته نیست.

Phone: +98-921-282-1866
Email: info[at]tamasnews.ir
Web: tamasnews.ir
دریافت اپلیکیشن تماس نیوز از کافه بازار

cafe-bazar-app

Edtior's Picks

آخرین نوشته ها