اخبار فناوری، اخبارتکنولوژی، اخبار علمی و پزشکی، شبکه های اجتماعی، کسب و کار و استارتاپ ها

توییتر Birdwatch، رویکردی به سبک ویکی پدیا برای مبارزه با اطلاعات غلط را راه اندازی می کند

0

در یک تلاش قابل توجه برای بازنگری در نحوه تعدیل محتوا ، توییتر روز دوشنبه از Birdwatch رونمایی کرد ، یک برنامه آزمایشی برای جمع آوری اطلاعات واقعی برای مبارزه با اطلاعات نادرست.

واقعیات کلیدی
Birdwatch به کاربران عادی موسوم به “Birdwatchers” این امکان را می دهد تا توییت هایی را که فکر می کنند دارای اطلاعات غلط است شناسایی کرده و یادداشت هایی با اطلاعات و زمینه بیشتر بنویسند ، که مشابه ویکی پدیا است ، جایی که داوطلبان ثبت نام شده مقاله ها را برای دقت نوشتن ، به روزرسانی و ویرایش می کنند.

  • هر کسی می تواند درخواست کند که یک Birdwatcher باشد ، و تنها شماره تلفن معتبر ، ایمیل و عدم نقض اخیر قوانین Twitter را نیاز دارد.
  • یادداشت های Birdwatch در زیر یک توییت ظاهر می شوند و در تلاش برای جلوگیری از فریب افراد در سیستم ، Birdwatchers می تواند اثربخشی هر یادداشت را ارزیابی کند و بر رتبه بندی یادداشت تأثیر بگذارد.
  • این برنامه در حال حاضر آزمایشی است و فقط از طریق یک وب سایت جداگانه در دسترس است ، اما در نهایت این شرکت می خواهد Birdwatch را به بقیه توییتر گسترش دهد.

در حین اجرای آزمایشی ، توییتر گفت که می خواهد تمرکز خود را روی ایجاد Birdwatch “مقاوم در برابر تلاش برای دستکاری” بگذارد و اطمینان حاصل کند “تحت سلطه اکثریت ساده یا مغرضانه براساس توزیع کنندگان آن نیست.”

نقل قول بحرانی
کیت کلمن ، معاون رئیس توییتر در یک پست وبلاگ گفت: “ما معتقدیم كه این روش می تواند در هنگام انتشار اطلاعات گمراه كننده ، سریعاً پاسخ دهد و زمینه ای را اضافه كند كه مردم به آن اعتماد كرده و آن را با ارزش بدانند. در نهایت هدف ما این است که یادداشت ها را مستقیماً در توییت ها برای مخاطبان جهانی توییتر نمایش دهیم ، درصورتی که از یک مجموعه گسترده و متنوع از همکاران اجماع وجود دارد . “

سابقه اصلی
مدت هاست که توییتر تحت فشار است تا از انتشار اطلاعات غلط در سیستم عامل خود جلوگیری کند. اما در همین سال بود که شرکت اقدامات تهاجمی تری انجام داد. توییتر توئیت های رئیس جمهور سابق دونالد ترامپ و دیگر سیاستمداران درباره Covid-19 ، رای گیری از طریق پست و نتایج انتخابات را بررسی کرده است. این برچسب ها به سازمان های خبری یا سایر موسسات ارائه دهنده اطلاعات معتبر مرتبط هستند. این شبکه اجتماعی سرانجام ترامپ را با استناد به توئیت هایی که می تواند خشونت بیشتری را پس از شورش کاپیتول تحریک کندکاملاً ممنوع کرد . کلمن گفت ، هدف Birdwatch این است که تلاش ها را فراتر از “شرایطی که چیزی قوانین ما را نقض می کند یا مورد توجه گسترده مردم قرار می گیرد” گسترش دهد.

پیام بگذارید