اخبار فناوری، اخبارتکنولوژی، اخبار علمی و پزشکی، شبکه های اجتماعی، کسب و کار و استارتاپ ها

ثبت بالاترین وضوح تصاویر از سطح خورشید

0
  • تصاویر نشان می دهند که لکه های روی سطح با رشته های پلاسما داغ پر شده است
  • آنها توسط تلسکوپ Coronal Imager با وضوح بالا ناسا (سلام-سی) اسیر شدند.
  • محققان می گویند این تصاویر بینشی از جو پیچیده خورشید نشان می دهد

تصاویر تازه منتشر شده از خورشید عکسهای با وضوح بالا از ستاره آتشین ما که برای اولین بارگرفته شده اند گویای این مطلب است که جو آن بسیار پیچیده تر از تصورات قبلی ماست!

دانشمندان دانشگاه لانکاشایر مرکزی و مرکز فضایی مارشال ناسا تصاویر گرفته شده توسط تلسکوپ Coronal Imager با وضوح بالا ناسا را ​​بررسی کردند.این تصاویر نشان می دهد که بخش هایی از جو خورشید ، که تاریک یا عمدتا خالی تصور می شد، از رشته هایی از گازهای الکتریکی داغ که هنای آن بیش از 500 کیلومتر است پرشده است. به گفته محققان ، هر یک از این رشته ها تا 1.8 میلیون درجه فارنهایت و از فاصله بین لندن و بلفاست بیشتر است.

تلسکوپ “Hi C می‌تواند سازه‌های فضایی خورشید را به اندازه ۴۳ مایل   یا در حدود ۰۱ / ۰ درصد از کل اندازه خورشید را تشخیص دهد.
این تلسکوپ توانست رشته‌های مغناطیسی فوق‌العاده زیبایی را در مناطق تاریک ثبت کند و دانشمندان می‌گویند که آنها از پلاسما فوق العاده داغ و با دمای میلیونی تشکیل شده اند.

طبق گفته تیم تحقیقاتی Lancashire ، آنچه که دقیقاً این رشته ها را ایجاد کرده است ، هنوز ناشناخته است دکتر ایمی وینبرگر ، محقق اصلی Hi-C در ناسا اظهار داشت: این تصاویر جدید Hi-C بینش قابل توجهی از جو خورشید به ما می دهند.

پیام بگذارید