ثبت بالاترین وضوح تصاویر از سطح خورشید

by ناصر. ش
۰ comment
  • تصاویر نشان می دهند که لکه های روی سطح با رشته های پلاسما داغ پر شده است
  • آنها توسط تلسکوپ Coronal Imager با وضوح بالا ناسا (سلام-سی) اسیر شدند.
  • محققان می گویند این تصاویر بینشی از جو پیچیده خورشید نشان می دهد

تصاویر تازه منتشر شده از خورشید عکسهای با وضوح بالا از ستاره آتشین ما که برای اولین بارگرفته شده اند گویای این مطلب است که جو آن بسیار پیچیده تر از تصورات قبلی ماست!

دانشمندان دانشگاه لانکاشایر مرکزی و مرکز فضایی مارشال ناسا تصاویر گرفته شده توسط تلسکوپ Coronal Imager با وضوح بالا ناسا را ​​بررسی کردند.این تصاویر نشان می دهد که بخش هایی از جو خورشید ، که تاریک یا عمدتا خالی تصور می شد، از رشته هایی از گازهای الکتریکی داغ که هنای آن بیش از ۵۰۰ کیلومتر است پرشده است. به گفته محققان ، هر یک از این رشته ها تا ۱.۸ میلیون درجه فارنهایت و از فاصله بین لندن و بلفاست بیشتر است.

banner
تلسکوپ “Hi C می‌تواند سازه‌های فضایی خورشید را به اندازه ۴۳ مایل   یا در حدود ۰۱ / ۰ درصد از کل اندازه خورشید را تشخیص دهد.
این تلسکوپ توانست رشته‌های مغناطیسی فوق‌العاده زیبایی را در مناطق تاریک ثبت کند و دانشمندان می‌گویند که آنها از پلاسما فوق العاده داغ و با دمای میلیونی تشکیل شده اند.

طبق گفته تیم تحقیقاتی Lancashire ، آنچه که دقیقاً این رشته ها را ایجاد کرده است ، هنوز ناشناخته است دکتر ایمی وینبرگر ، محقق اصلی Hi-C در ناسا اظهار داشت: این تصاویر جدید Hi-C بینش قابل توجهی از جو خورشید به ما می دهند.

You may also like

Leave a Comment

گروه خبری تماس نیوز ابتدا با نام فراسوی فناوری از سال ۱۳۹۶ کارش را در زمینه اخبار و رویدادهای علمی و فناوری آغاز نمود. با گذشت زمان و تغییر رویکرد این گروه به خبرهای روز ایران و جهان در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات، نام آن نیز به تماس نیوز تغییر کرد. این پایگاه خبری دارای مجوز شماره ۸۷۳۳۲ از هیئت نظارت بر مطبوعات است. تماس نیوز رسانه ای مستقل بوده و به هیچ نهاد یا سازمان دولتی و یا خصوصی وابسته نیست.
Phone: +98-921-282-1866
Email: info[at]tamasnews.ir
Web: tamasnews.ir

دریافت اپلیکیشن تماس نیوز از کافه بازار

آخرین خبرهای داخلی

نشان ها

logo-samandehi