جایگزین هواوی برای سرویس‌های گوگل به‌زودی منتشر خواهد شد

by ناصر. ش
۰ اظهار نظر
جایگزین هواوی برای سرویس‌های گوگل به‌زودی منتشر خواهد شد

هواوی هنوز از سوی ایالات‌متحده به دلیل آنچه جاسوسی الکترونیکی خوانده شده است تحت تحریم‌ قرار دارد. به همین دلیل این شرکت برای ادامه‌ی حضور در بازار جهانی به فکر جایگزین کردن سرویس‌های موبایلی گوگل افتاده است. طبق گزارش‌ها، این شرکت چینی از چندی پیش دست‌به‌کار شده و سخت در تلاش است که سرویس‌های جایگزین خود را ایجاد کند. اکنون گزارش شده است که هواوی در رویداد آتی خود در ۲۴ فوریه (پنجم اسفندماه) برای اولین‌بار از این سرویس‌ها رونمایی خواهد کرد.

چندین سایت خبری چینی از معرفی نسخه‌های جهانی دو گوشی V30 و V30 پرو در رویداد آتی هواوی خبر داده‌اند. این دو گوشی در آبان ماه سال جاری برای بازار چین عرضه شده بودند. در رسانه‌های چینی‌زبان آمده است که نسخه‌های جهانی این دو گوشی، نخستین گوشی‌هایی خواهند بود که از همان ابتدا از سرویس‌های مخصوص هواوی استفاده خواهند کرد.

توسعه‌ی سرویس‌های موبایلی هواوی از مدتی قبل شروع شده بود. در آذرماه نسخه‌ی بتای این سرویس‌ها در چین عرضه شد. همچنین نسخه‌هایی از گوشی میت ۳۰ پرو در بازار معدودی کشورها از قبیل اسپانیا و اندونزی عرضه شده بود. در حال حاضر جدای از عرضه‌ی محدود میت ۳۰ پرو، در خارج از چین تعداد بسیار کمی از گوشی‌های هواوی به سرویس‌های جایگزین این شرکت مجهز هستند؛ ازاین‌رو عرضه‌ی گوشی‌های جدید آنر همراه‌با این سرویس‌ها گام روبه‌جلوی بزرگی برای هواوی محسوب می‌شود.

این سرویس‌ها شامل هواوی آی‌دی، فروشگاه اپلیکیشن هواوی با نام AppGallery، تم‌های هواوی، ابزاری برای ذخیره‌سازی ابری داده‌ها و تعدادی سرویس دیگر می‌شود. همچنین انتظار می‌رود به‌همراه این مجموعه سرویس‌ها شاهد جایگزین‌هایی برای برخی اپلیکیشن‌های گوگل برای مسیریابی، پرداخت، گیمینگ و پیام‌رسانی باشیم.

banner

هواوی در حال حاضر بیش از هر زمان دیگری به جایگزین‌هایی برای خدمات گوگل محتاج است. دولت آمریکا پیش‌تر در آبان ماه معافیت‌های تحریمی هواوی برای تجارت با برخی شرکت‌های آمریکایی مشخص را سه ماه تمدید کرده بود. دولت آمریکا به‌تازگی با اتمام این مهلت سه‌ماهه، معافیت‌های تحریمی هواوی را برای ۴۵ روز دیگر تمدید کرده است. این برند چینی به‌تازگی با مجموعه اتهامات جدیدی از سوی دولت آمریکا مواجه شده است. در صورت تداوم روند افزایش تنش بین دولت آمریکا و هواوی، بعید نیست که این آخرین باری باشد که معافیت‌های تحریمی هواوی تمدید می‌شوند.

با تمام این اوصاف به‌نظر می‌رسد که بالاخره به جایگزینی کامل تمامی سرویس‌های گوگل از سوی هواوی نزدیک شده‌ایم. چندی قبل یکی از مدیران اجرایی هواوی اظهار کرده بود که حتی در صورت برداشته شدن تحریم‌های ایالات‌متحده، دیگر در محصولات این شرکت از سرویس‌های گوگل استفاده نخواهند شد.

باتوجه به افزایش تلاش سایر شرکت‌های چینی برای در اختیار گرفتن سهم بیشتری از بازار جهانی، به‌نظر می‌رسد انتشار سرویس‌های جایگزین هواوی برای حفظ جایگاه این شرکت در این بازار بسیار حیاتی باشد.

مطالبی که شاید دوست داشته باشید

پیام بگذارید

گروه خبری تماس نیوز ابتدا با نام فراسوی فناوری از سال ۱۳۹۶ کارش را در زمینه اخبار و رویدادهای علمی و فناوری آغاز نمود. با گذشت زمان و تغییر رویکرد این گروه به خبرهای روز ایران و جهان در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات، نام آن نیز به تماس نیوز تغییر کرد. این پایگاه خبری دارای مجوز شماره ۸۷۳۳۲ از هیئت نظارت بر مطبوعات است. تماس نیوز رسانه ای مستقل بوده و به هیچ نهاد یا سازمان دولتی و یا خصوصی وابسته نیست.
Phone: +98-921-282-1866
Email: info[at]tamasnews.ir
Web: tamasnews.ir

دریافت اپلیکیشن تماس نیوز از کافه بازار

آخرین خبرهای داخلی

نشان ها

logo-samandehi