اخبار فناوری، اخبارتکنولوژی، اخبار علمی و پزشکی، شبکه های اجتماعی، کسب و کار و استارتاپ ها

جزئيات برگزاری کلاس‌های مجازی از طریق شبکه اجتماعی دانش آموزان (شاد)

سرپرست مرکز برنامه‌ریزی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش جزئيات چگونگی برگزاری کلاس‌های مجازی از طریق شبکه اجتماعی دانش آموزان (شاد) را تشریح کرد

0

به گزارش تماس نیوز و به نقل از مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، مهدی شرفی در پنجمین گردهمایی مشترک اعضای شورای معاونین و مدیران کل استانی که به صورت ويدئوكنفرانس برگزار شد؛ با تبریک آغاز سال نو اظهار کرد: شبکه اجتماعی دانش آموزی (شاد)، دارای ۵ بخش اصلی مي‌باشدکه لازم است مدیران و معلمان مدارس در سراسرکشور با آگاهی و توجه به این ۵ بخش در آن وارد شده وکلاس‌های مجازی را تشکیل دهند.

وی افزود: اولین بخش از اين شبكه اجتماعي دانش آموزي، سخت افزارها و سرورهایی با پهنای باند به گونه‌ای است که بتواند پاسخگوی حضور دانش آموزان و معلمان در مواقع ترافيك کار باشد.

شرفی ادامه داد: بخش دوم شبکه اجتماعی دانش آموزی، بخش نرم افزارهایي است که با همت زبده‌ترين مهندسان نرم افزاری کشور نوشته و در اختیار این وزارتخانه قرار گرفته است.

سرپرست مرکز برنامه‌ریزی و فناوری اطلاعات بخش سوم شبكه شاد را بخش پيام رسان‌ها عنوان كرد و گفت: با توجه به نقش پیام رسان‌ها در ایجاد کلاس درس مجازی برای دانش آموزان و با نظارت مدیران، ۵  پیان رسان داخلی به طور داوطلبانه آمادگی خود را برای حضور در شبکه شاد اعلام کرده‌اند كه لازم است مديران مدارس يكي از اين پيام رسان‌ها را در سامانه سناد انتخاب كرده و به معلمان و دانش آموزان خود معرفي كنند.

وی ادامه داد: چهارمين بخش این شبکه اجتماعی دانش آموزی، سامانه پشتیبانی سناد است که ثبت اطلاعات در اين سامانه بسیار مهم است و مدیران بايد توجه داشته باشند که کلاس‌های درس و ورود معلم و دانش آموزان در کلاس تنها براساس اطلاعاتی که در سامانه سناد ثبت شده است، امکان پذیر خواهد بود.

شرفي گفت: بخش پنجم شبکه اجتماعی دانش آموزي(شاد)، کاربران هستند و مدیران مدارس به عنوان مهمترین کاربران این شبکه، لازم است صحت اطلاعات وارد شده در سامانه سناد را مورد بررسی قرار داده و بروزرساني كنند وکلاس‌های درس را بر اساس معلم کلاس انتخاب و معرفی نمایند.

وي تصريح كرد: معلمان و دانش آموزان می‌توانند از طریق پیام رسان انتخاب شده و با استفاده از کدملی خود که قبلا توسط مدیران مدارس به سامانه سناد وارد شده است، وارد بخش اختصاصی خود شوند و در کلاس مجازی با نظارت مدیر مدرسه  حضور داشته باشند.

پیام بگذارید