حذف غول های مخابراتی چین از بورس اوراق بهادار نیویورک

by ناصر. ش
۰ اظهار نظر
بورس اوراق بهادار نیویورک

به گزارش تماس نیوز و به نقل از فوربیز، بورس اوراق بهادار نیویورک گفت که روند حذف لیست های China Mobile ، China Telecom و China Unicom Hong Kong را برای انطباق با دستورالعمل اجرایی صادر شده توسط دولت ترامپ آغاز می کند. تجارت این شرکت ها بین ۷ ژانویه و ۱۱ ژانویه متوقف خواهد شد.

هر سه شرکت دارای لیست در هنگ کنگ هستند و ( New York Stock Exchange(NYSE اعلام کرد که آنها حق دارند در مورد این دستورالعمل تصمیم بگیرند.

دستورالعمل امضا شده توسط دونالد ترامپ در ۱۲ نوامبر،  سرمایه گذاری های ایالات متحده در شرکت های چینی را که به گفته واشنگتن تحت مالکیت یا کنترل ارتش چین است ، منع می کند.

در این دستورالعمل آمده است: “چین به طور فزاینده ای در حال بهره برداری از سرمایه ایالات متحده برای تأمین منابع و ایجاد امکان توسعه و نوسازی دستگاه های امنیتی ، اطلاعاتی و سایر دستگاه های امنیتی خود است که همچنان به PRC اجازه می دهد مستقیماً ایالات متحده را تهدید کند”.

banner

این دستور به منظور قطع سرمایه گذاران آمریکایی از خرید سهام ۳۱ شرکت چینی بود که در اواخر ماه اوت توسط وزارت دفاع ایلات متحده، وابسته به ارتش چین شناخته شده بودند.

اطلاعیه NYSE ، که اواخر شب سال نو صادر شد ، در زمان تشدید تنش ها بین چین و ایالات متحده است. دو کشور بیش از دو سال است که درگیر یک جنگ تجاری هستند.

شرکت های چینی که در بورس های سهام ایالات متحده معامله می شوند ، با انجام لیست های ثانویه در هنگ کنگ ، علی بابا را دنبال می کنند. سهام شرکت تجارت الکترونیکی معاملات خود را در هنگ کنگ پنج سال پس از ورود به بازار NYSE، در نوامبر ۲۰۱۹ آغاز کرده بود.

Exchange Hong Kong & Clearing پیش از این قوانینی را تصویب کرده بود که به شرکت ها اجازه می داد با دسته های مختلف سهام لیست بنویسند ، و این امر راه را برای Alibaba و سایر شرکت های فن آوری چینی برای فروش سهام در شهر باز می کند.

رقیب Alibaba JD.com و غول بازی NetEase در ژوئن سال جاری سهام خود را در هنگ کنگ لیست کردند. KPMG پیش از این گفته بود که بورس اوراق بهادار شهر پس از جمع آوری ۵۰ میلیارد دلار در لیست های جدید ، دومین بازار بزرگ IPO در سال ۲۰۲۰ خواهد بود.

مطالبی که شاید دوست داشته باشید

پیام بگذارید

گروه خبری تماس نیوز ابتدا با نام فراسوی فناوری از سال ۱۳۹۶ کارش را در زمینه اخبار و رویدادهای علمی و فناوری آغاز نمود. با گذشت زمان و تغییر رویکرد این گروه به خبرهای روز ایران و جهان در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات، نام آن نیز به تماس نیوز تغییر کرد. این پایگاه خبری دارای مجوز شماره ۸۷۳۳۲ از هیئت نظارت بر مطبوعات است. تماس نیوز رسانه ای مستقل بوده و به هیچ نهاد یا سازمان دولتی و یا خصوصی وابسته نیست.
Phone: +98-921-282-1866
Email: info[at]tamasnews.ir
Web: tamasnews.ir

دریافت اپلیکیشن تماس نیوز از کافه بازار

آخرین خبرهای داخلی

نشان ها

logo-samandehi