اخبار فناوری، اخبارتکنولوژی، اخبار علمی و پزشکی، شبکه های اجتماعی، کسب و کار و استارتاپ ها

حراج آثار هنری ربات انسان نمای سوفیا

هنرمند ربات ، سوفیا ، که اولین اثر هنری او روز چهارشنبه به حراج می رود ، می گوید که او برای کار خود از مردم الهام می گیرد و آغوشش برای همکاری های خلاقانه آینده با انسان ها باز است.

0 44

به گزارش تماس نیوز از رویترز، یک اثر هنری دیجیتالی توسط انسان نما Hanson Robotics مستقر در هنگ کنگ ، به شکل یک Token Non-Fungible (NFT) ، قرار است در اولین فروش این اثر که به طور مشترک با هوش مصنوعی (AI) ساخته شده است ، به حراج گذاشته شود.

NFT ها ، یک امضای دیجیتالی ذخیره شده در دفاتر الکترونیکی بلاکچین است که به هر کسی امکان می دهد مالکیت و اصالت اقلام را تأیید کند ، این فناوری اخیرا در معرض هجوم سرمایه گذاری تبدیل شده اند و در این ماه یک اثر هنری با قیمتی معادل 70 میلیون دلار فروخته شده است.

سوفیا ربات انسان نم در استودیوی خود، در حالی که لباس نقره ای به تن و قلم در دست داشت با صدایی رسا گفت: “امیدوارم که مردم کار من را دوست داشته باشند و من و انسان ها بتوانیم در راه های جدید و هیجان انگیزی با هم همکاری کنیم.”

سوفیا ، که در سال 2016 رونمایی شد ، هنر خود را با همکاری هنرمند دیجیتال 31 ساله ایتالیایی آندره بوناستو ، معروف به پرتره های رنگارنگ ، تولید کرد که در برخی از آنها افراد مشهوری مانند الون ماسک مدیر اجرایی تسلا به تصویر کشیده شده است.

این روبات چندین بار در روندی که خالقش دیوید هانسون به عنوان “حلقه های تکرار شونده تکامل” توصیف کرده است ، عناصر موجود در آثار Bonaceto ، تاریخ هنر و نقاشی های فیزیکی یا نقاشی های خود را بر روی سطوح مختلف ترکیب کرده است.

سوفیا افزود: “ما در هنر خود از انواع انتقال دهنده ها و الگوریتم های ژنتیک و انواع دیگر خلاقیت های محاسباتی استفاده می کنیم.” الگوریتم های من الگوهای منحصر به فردی را تولید می کنند که قبلاً در جهان وجود نداشته است. بنابراین فکر می کنم ماشین ها می توانند خلاق باشند. “

این اثر دیجیتالی که “Sophia Instantiation” نامیده می شود ، یک پرونده MP4 12 ثانیه ای است که سیر تکامل پرتره Bonaceto را به نقاشی دیجیتال سوفیا نشان می دهد و با یک اثر هنری فیزیکی همراه است ، که توسط سوفیا نقاشی شده است.

هانسون می گوید ، “این کار مفید خواهد بود” تا آن را به یک اثر هنری منحصر به فرد تبدیل کند که شامل داده های صاحب جدید و آن ارتباط شخصی است ، در آن لحظه از زمان. “

بوناستو گفت که هدف این همکاری “اظهارنظر در دنیای هنر و حتی دنیای فناوری” است ، و ارائه دهنده راهی جدید است که در آن روبات ها و انسان های AI با یکدیگر همکاری می کنند و باعث پیشرفت یکدیگر می شوند.

پابلو فرایل ، یک مجموعه دار هنری مستقر در میامی و خریدار اولیه Beeple ، گفت که هنر سوفیا می تواند “یک قطعه بسیار بسیار مهم تاریخی باشد” ، زیرا مایک وینکلمن ، خالق اثر NFT که این ماه به میلیون ها نفر فروخته شد ، شناخته شده است .

لینک کوتاه : https://bittly.ir/p9Ffr
پیام بگذارید