حقایقی در مورد ویتامین D ، زینک و سایر شایعات کروناویروسی

by ناصر. ش
۰ اظهار نظر

به گزارش تماس نیوز و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی Elemental ،در حال حاضر اطلاعات غلط و قسمت کمی از حقایق در مورد Coronavirus جدید وجود دارد. این قابل درک است – ویروس بسیار جدید است و پزشکان و دانشمندان هنوز در مورد نحوه عملکرد عفونت و بهترین راه های درمان آن در حال تحقیق و یادگیری هستند. اخباری که درباره آزمایشات ، علائم و معالجه گزارش می شود ، بعضی اوقات متناقض و گیج کننده اند. و مشخص است که مردم برای جلوگیری از ویروس و محافظت از خود، اثبات شده یا نشده ، در بهترین وضعیت ،هر کاری را امتحان کنند.

آیا مکمل های روی (Zinc)  ما را در برابر coronavirus محافظت می کند؟

هنوز هیچ تحقیق در مورد اینکه آیا روی بر کروناویروس ، که به طور رسمی با نام SARS-CoV-2 تأثیر گذاشته است ، وجود ندارد. با این وجود ، روی ممکن است به تکثیر شش نوع دیگر ویروس، از جمله SARS اصلی و چهار کورو ویروسی که باعث سرماخوردگی می شوند ، اختلال ایجاد کند.
این که آیا روی می تواند از عفونت ها جلوگیری کند ، به اندازه خواص درمانی آن مورد بررسی قرار نگرفته است. مطالعه ای در سال ۲۰۱۰ در مورد سلول ها نشان داد که روی تکثیر اولین  ویروس SARS را مسدود کرده است. با این حال ، در انسان داده ها متناقض است. یک متاآنالیز از هفت مطالعه مختلف نشان داد که مکمل های روی مدت زمان سرماخوردگی را کاهش داده است ، که ممکن است توسط کورو ویروس یا رینوویروس به میزان ۳۳ درصد ایجاد شود. آزمایش جدید کنترل شده با دارونما دوسوکور که توسط همین دانشمند منتشر شده است ، هیچ تفاوتی بین مدت زمان بروز علائم سرماخوردگی بین افرادی که روی مصرف کرده اند و افرادی که دارونما مصرف کرده اند نبود. فقط به این دلیل که ۱۰ ثانیه می توانید نفس خود را حفظ کنید به این معنی نیست که به کرونا آلوده نشده اید.

banner

ویلیام شافنر ، متخصص بیماریهای عفونی ، دکتر ، استاد پزشکی پیشگیری در دانشکده دانشگاه وندربیلت می گوید: “اگر تأثیر روی فقط بر سرماخوردگی وجود داشته باشد ، بسیار متوسط ​​است ، و هیچ اطلاعاتی در مورد روی و این کروناویروس وجود ندارد.” پزشکی. “من می خواهم این را دوباره تکرار کنم: حتی اگر اثری هم وجود داشته باشد ، این فقط متوسط ​​است. به دلیل انجام هر کار دیگری نمی توانید مکمل های روی مصرف کنید. “

حکم: اگر احساس می کنید بیمار هستید ، ممکن است ارزش مصرف مکمل های روی را داشته باشد ، اما آنها مانع از ابتلا به ویروس نمی شوند.

ویتامین D چیست؟

مدیر سابق CDC ، تام فریدن ، این هفته نظر خود را در Fox News منتشر کرد و اظهار داشت که مصرف مکمل های ویتامین D می تواند به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک کند.

ویتامین ها برای سالم نگه داشتن بدن به خصوص سیستم ایمنی بدن بسیار مهم هستند. اگر کمبود ویتامین دارید ، ایده خوبی است که مکمل مصرف کنید ؛ با این حال ، تعداد کمی از افراد در آمریکا دچار کمبود هستند اما یک استثناء قابل توجه ممکن است شامل ویتامین D باشد.
براساس برخی تخمین ها ، تقریبا نیمی از آمریکایی ها از نظر ویتامین D کمبود دارند ، که انسان از نور UV سنتز بدست می آورد. اکنون که بیشتر ما به خانه های خود پناه برده ایم ، احتمالاً نسبت به گذشته در معرض آفتاب و ویتامین D کمتری قرار می گیریم ، بنابراین در تئوری مصرف مکمل ویتامین D منطقی است. فریدن در مقاله خود از یک متاآنالیز در سال ۲۰۱۷ خبر می دهد که گزارش شده افرادی که روزانه یا هفتگی ویتامین D مصرف می کنند ، خطر ابتلا به عفونت دستگاه تنفسی را کاهش می دهند. با این حال ، این فایده فقط در افرادی که کمبود ویتامین D بودند یافت شد. اگر مردم از نقصان برخوردار نبودند ، فایده ای نداشت. این نکته همچنین حائز اهمیت است که به طور خاص هیچ تحقیق در مورد ویتامین D و Covid-19 صورت نگرفته است.

حکم: اگر نگران میزان ویتامین D خود هستید یا از طرف پزشک به شما گفته شده است که کمبود دارید ، مصرف مکمل معقول است. اما لطفاً اکنون به پزشک خود مراجعه نکنید و از او بخواهید آزمایش کنید ، ویتامین D بهانه ای نیست که دست هایتان را بطور مستمر نشوئید و از اجتماع دور نباشید.

آیا غرغره کردن با آب نمک گرم یا نوشیدن آب زیاد می تواند ما را در برابر ویروس محافظت کند؟

غرغره کردن با آب نمک گرم یک روش خانگی و تاثیرگذار برای تسکین علائم گلودرد است ، اما به عنوان عامل ضد ویروسی برای جلوگیری یا برطرف کردن عفونت مؤثر نیست. (همچنین ، گلو درد از علائم رایج Covid-19 نیست.)

اگر می خواهید سه بار در روز با آب نمک غرغره کنید ، خوب است. این باعث می شود احساس گلوی شما بهتر شود ، اما از گلوی شما در برابر ویروس محافظت نمی کند. “

در صورت بیمار بودن ، قطعاً هیدراتاسیون بسیار مهم است ، به ویژه اگر تب یا اسهال دارید ، که باعث می شود بدن حتی اگر عرق هم نمی کنید رطوبت خود را از دست بدهد. با این وجود هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد آب آشامیدنی ویروس را از دهان و بدن شما خواهد شست.

مطالبی که شاید دوست داشته باشید

پیام بگذارید

گروه خبری تماس نیوز ابتدا با نام فراسوی فناوری از سال ۱۳۹۶ کارش را در زمینه اخبار و رویدادهای علمی و فناوری آغاز نمود. با گذشت زمان و تغییر رویکرد این گروه به خبرهای روز ایران و جهان در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات، نام آن نیز به تماس نیوز تغییر کرد. این پایگاه خبری دارای مجوز شماره ۸۷۳۳۲ از هیئت نظارت بر مطبوعات است. تماس نیوز رسانه ای مستقل بوده و به هیچ نهاد یا سازمان دولتی و یا خصوصی وابسته نیست.
Phone: +98-921-282-1866
Email: info[at]tamasnews.ir
Web: tamasnews.ir

دریافت اپلیکیشن تماس نیوز از کافه بازار

آخرین خبرهای داخلی

نشان ها

logo-samandehi