مراقب باشید: چت‌های گروهی واتس‌اپ با یک جستجوی ساده در گوگل دیده می‌شوند!

by ناصر. ش
۰ اظهار نظر

براساس گزارش جدید وب‌سایت Vice، هر کسی که به گوگل دسترسی دارد می‌تواند با یک جستجوی ساده، به چت‌های گروهی خصوصی واتس‌اپ ملحق شود و با این کار، حریم خصوصی کاربران را در خطر بزرگی قرار دهد.

علت این مشکل، دو چیز می‌تواند باشد:

  • گوگل ممکن است تعدادی از لینک‌های دعوت را ایندکس کرده باشد که این کار به‌نوبه‌خود می‌تواند به همه افراد اجازه دهد تا به چت‌های گروهی خصوصی واتس‌اپ بدون نیاز به اجازه مدیر گروه دسترسی یابند.
  • به‌گفته وب‌سایت Androidauthority، این موضوع ممکن است مشکل خود واتس‌اپ باشد، بطوریکه توسعه‌دهندگان اپلیکیشن و وب به‌راحتی می‌توانند با نوشتن یک خط کد، به گوگل بگویند که اطلاعات را ایندکس نکند. شاید واتس‌اپ موفق به این کار نشده است.

وب‌سایت Vice، برای پی‌گیری این مشکل، با گوگل و واتس‌اپ تماس گرفت، اما هیچ‌کدام از این دو غول تکنولوژی پاسخ رسمی ندادند.

واتساپ

banner

اگر می‌خواهید بدانید که آیا یک چت گروهی خصوصی، ایندکس شده است یا نه، مجبور هستید که به سایت chat.whatsapp.com بروید و اطلاعاتی را درباره گروه موردنظر وارد نمایید. شما سپس قادر خواهید بود که اطلاعاتی مانند نام اعضای گروه و شماره تماس‌شان را دریافت کنید.

با این حال، ما توصیه نمی‌کنیم که چنین کاری را انجام دهید، برای اینکه این کار، حریم خصوصی کاربران را نقض می‌کند. اما اگر شما خیلی اصرار دارید که این تست را انجام دهید، می‌توانید یک گروه شخصی ایجاد کنید و تعدادی از دوستان نزدیک‌تان را به آن اضافه نمایید، سپس آن را امتحان کنید.

مطالبی که شاید دوست داشته باشید

پیام بگذارید

گروه خبری تماس نیوز ابتدا با نام فراسوی فناوری از سال ۱۳۹۶ کارش را در زمینه اخبار و رویدادهای علمی و فناوری آغاز نمود. با گذشت زمان و تغییر رویکرد این گروه به خبرهای روز ایران و جهان در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات، نام آن نیز به تماس نیوز تغییر کرد. این پایگاه خبری دارای مجوز شماره ۸۷۳۳۲ از هیئت نظارت بر مطبوعات است. تماس نیوز رسانه ای مستقل بوده و به هیچ نهاد یا سازمان دولتی و یا خصوصی وابسته نیست.
Phone: +98-921-282-1866
Email: info[at]tamasnews.ir
Web: tamasnews.ir

دریافت اپلیکیشن تماس نیوز از کافه بازار

آخرین خبرهای داخلی

نشان ها

logo-samandehi