اخبار فناوری، اخبارتکنولوژی، اخبار علمی و پزشکی، شبکه های اجتماعی، کسب و کار و استارتاپ ها

دادخواستی علیه اپل، خواستار حذف تلگرام از فروشگاه App Store است

0

به گزارش تماس نیوز از Mashable،برنامه پیام رسان تلگرام محبوبیت بیشتری نسبت به گذشته دارد ، بسیاری از افراد WhatsApp را ترک می کنند و تلگرام یا برنامه مشابه سیگنال را انتخاب می کنند. اما اکنون که کانون توجهات در تلگرام قرار دارد ، به مشکلاتی که این پلتفرم (با بیش از 500 میلیون کاربر فعال در حال حاضر) ارائه می دهد ، نگاه می کنیم.

گروه های خطرناک
بارگیری در تلگرام طی هفته های اخیر سر به فلک کشیده و بیش از 25 میلیون کاربر جدید به این برنامه سرازیر شده اند. این به این دلیل است که کاربران به دنبال گزینه هایی برای WhatsApp ، پلت فرم پیام رسانی فیس بوک هستند که اخیراً کاربران را با تغییرات خط مشی ناراحت کرده است (که اتفاقاً در اتحادیه اروپا اعمال نمی شود). همچنین به نظر می رسد که کاربران برنامه ممنوع شده راست افراطی در شبکه های اجتماعی Parler به دنبال خانه جدیدی هستند که تلگرام یکی از نامزدها تا بازگشت پارلر است.

تلگرام ممکن است توسط همان افرادی که حمله به پایتخت ایالات متحده را سازماندهی کرده اند نیز مورد استفاده قرار گیرد و گروه های زیادی وجود دارند که پورنو گرافی، انتقام جویی و سایر مطالب ناهنجار را به اشتراک می گذارند. مدت هاست که مردم می گویند این پلت فرم خطرناک است – حتی برخی از محققان به دلیل تعداد زیادی از نئونازی ها که از این برنامه استفاده می کنند ، آن را “Terrorgram” می نامند.

سفیر پیشین ایالات متحده و رابط کاخ سفید با وزیر امور خارجه با طرح ادعای اینکه اپل با میزبانی از تلگرام در فروشگاه App خود باعث نارضایتی او شده است. اپل همچنین با اجازه دادن به کاربران App Store برای بارگیری تلگرام ، که در این دادخواست قرار دارد ، سیاست های خود را نادیده می گیرد. مارک گینسبورگ ، که به گروه ضد افراط گرایی خود “ائتلاف برای یک وب امن تر” شکایت کرده است ، می خواهد که اپل تلگرام را از فروشگاه App حذف و حداقل 75000 دلار خسارت بپردازد.

اعتدال
کاربران تلگرام می توانند به کانال ها و گروه های عمومی و خصوصی بپیوندند (شما به کانال های خصوصی دعوت شده اید) و پیام های یک به یک را برای یکدیگر ارسال کنید. کانال ها برای پخش اطلاعات استفاده می شوند و می توانند تعداد نامحدودی شرکت کننده داشته باشند. گروه ها مانند DM گروهی عمل می کنند و می توانند حداکثر 200000 نفر را دربرگیرند. این شرکت می گوید فقط گروه های عمومی را که به خشونت دامن می زنند یا پورنوگرافی کودکان به اشتراک می گذارند حذف خواهد کرد ، آنها به شکایات مربوط به گپ های خصوصی یا گروهی رسیدگی نمی کنند.

بنابراین تلگرام مشغول حذف گروه های عمومی خطرناک است ، گروه هایی که به گفته دادستان دادخواست ، از استفاده ایمن آیفون وی جلوگیری می کنند. مسئولین این پیام رسان گفته اند كه بین حمله به پایتخت در 14 ژانویه ، این برنامه 182 گروه را كه تماس خشونت آمیز برقرار كرده بودند ، مسدود كرده بود. این در حالی بود که وقتی پارلر راست افراطی اخطار حذف گروههای خشونت آمیز را دریافت کرد آنها از حذف این گروه ها سربز زدند و در نهایت منجر به حذف آن از App Store شد.

باید دید آیا این دادخواست غیرمعمول نتیجه می دهد یا خیر. اما یک چیز قطعی است ، با نزدیک شدن به مراسم تحلیف جو بایدن با شرایط بالای امنیتی ، همه نگاه ها به تلگرام و سایر برنامه های شبکه های اجتماعی معطوف است.

پیام بگذارید