با تماس نیوز ،همیشه همه جا باخبر شوید

داده نما: شتاب حرکت فناوری‌های حوزه شناختی

شتابدهنده‌ها یکی از بازیگران زیست بوم فناوری و نوآوری هستند که فعالیت‌های استارتاپی و تبدیل ایده به محصول را سرعت می‌دهند. در بسیاری از حوزه‌های علمی و فناورانه شتابده‌هایی راه اندازی شده‌اند و یا فعالیت خود تولید محصولات فناورانه را شتاب می‌دهند. در حوزه علوم شناختی نیز اسفند ماه سال گذشته نخستین شتابدهنده این حوزه راه اندازی شد.

0 7

این شتابدهنده با حمایت ستاد علوم و فناوری‌های شناختی معاونت علمی با حضور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری کار خود را آغاز کرد. در حال حاضر ۳ استارتاپ در حوزه‌های پیشگیری از آلزایمر، غربالگری، مشاوره و آموزش اتیسم و آزمون‌های شناختی در این فضا مستقر هستند تا با حمایت از این استارتاپ‌ها شاهد رونق فعالیت‌های آنها باشیم.

 در این شتابدهنده علاوه بر فضای استقرار، خدمات دیگری مانند مشاوره، آموزش و کمک برای تولید محصول داده می‌شود. الگویی مناسب از فرهنگ تولید در این مکان مشاهده می‌شود. کسب و کارها در این نکان آموزش می‌بینند و مشاوران متخصص به سازماندهی و تقویت آنها کمک می‌کنند. این اقدام ستاد علوم شناختی معاونت علمی زیست بوم فناوری و نواوری در این حوزه را رونق می‌دهد و یک بازیگر به بازیگران این زیست بوم اضافه کرد.

این وب سایت برای بهبود خدمات از کوکی ها استفاده می کند. ما تصور مان بر این است که شما با این کار موافق هستید ، اما در صورت تمایل می توانید انصراف دهید. پذیرفتن ادامه