اخبار فناوری، اخبارتکنولوژی، اخبار علمی و پزشکی، شبکه های اجتماعی، کسب و کار و استارتاپ ها

هزاران ردیاب مخفی می توانند شما را آنلاین رصد کنند

در بازار محافظت از داده ها یک شکاف وجود دارد

در حالی که گوگل آماده جنگ با ردیاب های آنلاین است ، AdGuard ، که یک خط مسدود کننده تبلیغات و افزونه های محافظت حریم خصوصی است ، لیستی شامل بیش از شش هزار ردیاب وب مبتنی بر CNAME را منتشر کرده است.

0

به گزارش تماس نیوز، CNAME (نام متعارف) یک رکورد DNS است که برای نام مستعار یک دامین، به یک نام دیگر استفاده می شود – بنابراین به لطف CNAME امکان اجرای چندین سرویس از یک آدرس IP وجود دارد. با این حال ، تبلیغ کنندگان آنلاین و سایر عوامل بی پروا از سوابق CNAME سوء استفاده می کنند تا اسکریپت های ردیابی را در پشت دامنه های قابل اعتماد پنهان کنند.

گزارش شده است ، یکی از دلایل اصلی افزایش استفاده از ردیاب های مبتنی بر CNAME این است که قانونی در مورد استفاده فریبنده از سوابق CNAME وجود ندارد.
با این حال ، کاربران کاملاً هم بی دفاع نیستند. سال گذشته ، مرورگر Brave متمرکز بر حریم خصوصی توانایی خود را در شناسایی و مسدود کردن کوکی های ردیابی از CNAME های مخفی به رخ کشید.

کاربران Firefox نیز می توانند با استفاده از برنامه های افزودنی دیگر مانند uBlock Origin و AdGuard از خود محافظت کنند.

با این حال، طبق گفته Meshkov سافاری، کروم، و مرورگرهای کرومیم، مرورگرهای گوگل کروم و Microsoft Edge نمی‌توانند DNS را بررسی کنند. این بدان معنی است که آنها تنها با استفاده از لیست فیلترهایی مانند لیست منتشر شده توسط AdGuard می توانند در برابر ردیاب های مبتنی بر CNAME م ثر باشند.

مشکوف اضافه می کند: “با لطف سرور DNS خود ، به علاوه مجموعه ای از ابزارهای مسدود سازی محتوای مستقل و مبتنی بر مرورگر ، ما توانسته ایم شکارچیان نهانی را شکار کنیم (یا بهتر بگوییم ردیاب ها را ردیابی کنیم) ، آنها را لیست کرده و مسدود کنیم.” این شرکت لیست خود را در GitHub به اشتراک گذاشته است تا سایر مسدودکنندگان محتوا نیز بتوانند از آن استفاده کنند.

پیام بگذارید