با تماس نیوز ،همیشه همه جا باخبر شوید

داروهای جدید، نوید مبارزه با COVID-19 را نشان می دهند

تیمی از محققان دانشکده مهندسی مولکولی Pritzker (PME) در دانشگاه شیکاگو از شبیه سازی های رایانه ای پیشرفته برای شناسایی یک داروی موجود استفاده کردند که می تواند به سرعت راه حلی برای این بیماری همه گیر در سراسر جهان پیدا کند.

0 10

یافته های آنها در مقاله “خصوصیات مولکولی فعالیت Ebselen Binding to SARS-CoV-2 Main 4 Protease” آمده است که در 14 اوت در مجله Science Advances منتشر شد.

در اوایل ماه فوریه ، که نگران پیشرفت سریع این بیماری همه گیر بود ، پروفسور خوان دو پابلو و دانشجویانش از تخصص مدل سازی مولکولی خود برای کمک به یافتن درمانی در برابر این بیماری استفاده کردند. آنها تنها نبودند. گروه های دیگری در سراسر جهان شروع به استفاده از ابر رایانه ها کردند تا به سرعت هزاران ترکیب موجود را برای استفاده بالقوه در برابر ویروس SARS-CoV-2 غربال کنند.

دو پابلو توضیح داد: “با توجه به تعداد زیادی از ترکیبات در نظر گرفته شده و با توان بالا ، این محاسبات لزوماً شامل تعدادی از ساده سازی ها می شوند ، و نتایج باید با استفاده از آزمایشات و محاسبات تصفیه شده تر ارزیابی شوند.”

محققان ابتدا بر یافتن ضعف در ویروس برای هدف گیری متمرکز شدند. آنها پروتئاز اصلی آن را انتخاب کردند: Mpro. Mpro یک آنزیم کلونی ویروس است که نقش مهمی در چرخه زندگی ویروس دارد. این توانایی ویروس را برای رونویسی RNA و تکثیر ژنوم آن در سلول میزبان تسهیل می کند.

Ebselen یکی از داروهای جدیدی است که وعده رویارویی علیه Mpro را نشان می دهد. Ebselen یک ترکیب شیمیایی است که دارای خواص ضد ویروسی ، ضد التهابی ، ضد اکسید کننده ، ضد باکتری و محافظ سلول است. Ebselen برای درمان بیماری های متعدد از جمله اختلالات دو قطبی و کاهش شنوایی استفاده می شود. در ترکیب با نقره ، Ebselen با 5 باکتری گرم منفی مقاوم به آنتی بیوتیک از نظر بالینی درمان می کند. چندین کارآزمایی بالینی ایمنی آن را برای استفاده در انسان ثابت کرده است.

این سیستم دارویی چگونه کار می کند؟

دو پابلو و دانش آموزانش تصمیم گرفتند مدلهای مفصلی از آنزیم و دارو تهیه کنند. آنها با استفاده از این مدل ها و شبیه سازی های پیچیده ابر رایانه ، دریافتند که مولکول کوچک Ebselen قادر است فعالیت Mpro را از دو طریق مختلف کاهش دهد.

او می گوید :”علاوه بر اتصال در محل کاتالیزوری آنزیم ، Ebselen نیز به شدت به یک مکان دوردست متصل می شود ، که با تکیه بر مکانیسمی که در آن اطلاعات از یک منطقه از یک مولکول بزرگ به منطقه دیگری دور می شود ، عملکرد کاتالیزوری آنزیم را تداخل می کند.

این یافته از اهمیت ویژه ای برخوردار است زیرا به تبیین اثربخشی بالقوه Ebselen به عنوان یک داروی ضدعفونی شده کمک می کند ، و این آسیب پذیری جدید را در ویروس نشان می دهد که قبلاً شناخته نشده بود و می تواند در تهیه راهکارهای درمانی جدید علیه COVID-19 مفید باشد.

لینک کوتاه : https://bittly.ir/e1PCo

این وب سایت برای بهبود خدمات از کوکی ها استفاده می کند. ما تصور مان بر این است که شما با این کار موافق هستید ، اما در صورت تمایل می توانید انصراف دهید. پذیرفتن ادامه