داروی کرونا ساخته می شود

by ناصر. ش
۰ اظهار نظر

به گزارش تماس نیوز و به نقل از شینهوا، چهار تیم از محققان دانشگاه کلمبیا در شهر نیویورک به طور مشترک داروهای ضد ویروسی و آنتی‌بادی‌های بالقوه‌ای را علیه کرونا ویروس تولید می‌کنند.

محققان چهار روش مختلف را برای تولید داروها یا آنتی بادی‌هایی که می‌توانند از تکثیر ویروس جلوگیری کنند، دنبال خواهند کرد.

banner

این دانشگاه در روز پنجشنبه اعلام کرد که هر رویکرد به دانش و تخصص قبلی که دانشمندان در حین کار بر روی درمان‌های ضد ویروس موفقیت آمیز علیه HIV و هپاتیت C بدست آورده‌اند، جلب می‌شود.

دیوید دی هو، مؤسس علمی مرکز تحقیقات ایدز الارون هارون و استاد پزشکی در کلمبیا گفت: چهار روش منجر به ایجاد داروی ضد ویروسی یا آنتی بادی می‌شود که می‌تواند در برابر طیف گسترده‌ای از ویروس‌های فعلی و آینده موثر باشد.

 

 

وی گفت: ما به دلیل ماهیت شیوع فعلی کرونا ویروس این کار را بسیار فوری انجام می‌دهیم، اما در تلاش هستیم تا آمادگی برای مقابله با ویروس‌های احتمالی در‌ آینده را نیز کسب کنیم.

محقق ارشد این مطالعه ادامه داد: تیم‌های پژوهشی کلمبیا انتظار دارند حداقل یک مهارکننده پروتئاز، یک مهار کننده پلیمراز و یک آنتی بادی مونوکلونال را طی یک سال به آزمایش‌های بالینی منتقل کنند.

 

به عنوان بخشی از این پروژه، دانشمندان کلمبیا با محققان دانشگاهی در چین که برای کنترل شیوع این بیماری در حال مبارزه هستند همکاری می‌کنند.

دی هو در پایان گفت: دانشمندان ما برای خنثی کردن ویروسی که به سرعت به یک تهدید جهانی تبدیل شده در تلاش هستند.

مطالبی که شاید دوست داشته باشید

پیام بگذارید

گروه خبری تماس نیوز ابتدا با نام فراسوی فناوری از سال ۱۳۹۶ کارش را در زمینه اخبار و رویدادهای علمی و فناوری آغاز نمود. با گذشت زمان و تغییر رویکرد این گروه به خبرهای روز ایران و جهان در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات، نام آن نیز به تماس نیوز تغییر کرد. این پایگاه خبری دارای مجوز شماره ۸۷۳۳۲ از هیئت نظارت بر مطبوعات است. تماس نیوز رسانه ای مستقل بوده و به هیچ نهاد یا سازمان دولتی و یا خصوصی وابسته نیست.
Phone: +98-921-282-1866
Email: info[at]tamasnews.ir
Web: tamasnews.ir

دریافت اپلیکیشن تماس نیوز از کافه بازار

آخرین خبرهای داخلی

نشان ها

logo-samandehi