دانشمندان اولین مدل رایانه ای ویروس کامل COVID-19 را ایجاد کردند.

by ناصر. ش
۰ اظهار نظر

به گزارش تماس نیوز و به نقل از  IE ،پروفسور گرگوری ووت سرپرست تیم تحقیقاتی این پروژه گفت: ” اگر شما بتوانید درک کنید که یک ویروس چگونه کار می‌کند، این اولین قدم برای متوقف‌کردن آن است، هر چیزی که درباره چرخه زندگی ویروس بدست می آورید ترکیب‌بندی یک نقطه آسیب‌پذیری است که در آن می‌توانید به آن ضربه بزنید.”

voth و دانشگاه شیکاگو از تجربه قبلی خود برای تشخیص مهم‌ترین ویژگی‌های هر جز گسسته از ویروس COVID۱۹ استفاده کردند و اجازه دادند که جنبه‌های “مهم” کاهش یابند. این به آن‌ها اجازه داد تا یک مدل محاسباتی جامع به اندازه کافی ساده برای اجرا کردن روی یک کامپیوتر، اما نه خیلی پیچیده برای قابلیت‌های محاسباتی  بسازند.

تیم U – C به پیشگامی در این روش – موسوم به “coarse – graining” – که مدل محاسباتی COVID۱۹ جدید را ممکن ساخت، کمک کرد.

این رویکرد ساده شده به غلبه بر یک مساله حیاتی در تحقیقات سلامت کمک می کند .در حالی که ویروس‌ها در میان دنیای بیولوژیکی نسبتا ساده هستند، ایجاد یک سیستم محاسباتی که قادر به مدلسازی دقیق آن‌ها باشد بسیار چالش برانگیز است – به خصوص زمانی که هدف مدل کردن چگونگی تعامل ویروس با بدن میزبان – اضافه کردن میلیاردها اتم به سناریوی شبیه‌سازی شده می‌باشد.

banner

ووت و تیم وی امیدوارند که مدل جدید آنها به دانشمندان در ایجاد داروهای مفید ویروس کرونا کمک کند – در عین حال از جهش ویروس ، مانند آنهایی که اخیراً در انگلیس و آفریقای جنوبی شناسایی شده است ، نیز استفاده می کن این مدل در حال حاضر به تلاش های بهداشت جهانی برای مبارزه با بیماری همه گیر کمک می کند و در دسترس محققین این امر قرار می گیرد.

مطالبی که شاید دوست داشته باشید

پیام بگذارید

گروه خبری تماس نیوز ابتدا با نام فراسوی فناوری از سال ۱۳۹۶ کارش را در زمینه اخبار و رویدادهای علمی و فناوری آغاز نمود. با گذشت زمان و تغییر رویکرد این گروه به خبرهای روز ایران و جهان در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات، نام آن نیز به تماس نیوز تغییر کرد. این پایگاه خبری دارای مجوز شماره ۸۷۳۳۲ از هیئت نظارت بر مطبوعات است. تماس نیوز رسانه ای مستقل بوده و به هیچ نهاد یا سازمان دولتی و یا خصوصی وابسته نیست.
Phone: +98-921-282-1866
Email: info[at]tamasnews.ir
Web: tamasnews.ir

دریافت اپلیکیشن تماس نیوز از کافه بازار

آخرین خبرهای داخلی

نشان ها

logo-samandehi