اخبار فناوری، اخبارتکنولوژی، اخبار علمی و پزشکی، شبکه های اجتماعی، کسب و کار و استارتاپ ها

دانشمندان اولین مدل رایانه ای ویروس کامل COVID-19 را ایجاد کردند.

براساس مطالعه‌ای که اخیرا در ژورنال Biophysical منتشر شده‌است، محققان اولین مدل محاسباتی کارکردی کل ویروس را در پشت بیماری COVID۱۹ به اتمام رسانده‌اند – و این مدل جدید را به طور گسترده در دسترس قرار می‌دهند و هدف از آن، کمک به پیشرفت تحقیقات جهانی در تلاش‌ها برای خنثی‌سازی این بیماری همه‌گیر است.

0 14

به گزارش تماس نیوز و به نقل از  IE ،پروفسور گرگوری ووت سرپرست تیم تحقیقاتی این پروژه گفت: ” اگر شما بتوانید درک کنید که یک ویروس چگونه کار می‌کند، این اولین قدم برای متوقف‌کردن آن است، هر چیزی که درباره چرخه زندگی ویروس بدست می آورید ترکیب‌بندی یک نقطه آسیب‌پذیری است که در آن می‌توانید به آن ضربه بزنید.”

voth و دانشگاه شیکاگو از تجربه قبلی خود برای تشخیص مهم‌ترین ویژگی‌های هر جز گسسته از ویروس COVID۱۹ استفاده کردند و اجازه دادند که جنبه‌های “مهم” کاهش یابند. این به آن‌ها اجازه داد تا یک مدل محاسباتی جامع به اندازه کافی ساده برای اجرا کردن روی یک کامپیوتر، اما نه خیلی پیچیده برای قابلیت‌های محاسباتی  بسازند.

تیم U – C به پیشگامی در این روش – موسوم به “coarse – graining” – که مدل محاسباتی COVID۱۹ جدید را ممکن ساخت، کمک کرد.

این رویکرد ساده شده به غلبه بر یک مساله حیاتی در تحقیقات سلامت کمک می کند .در حالی که ویروس‌ها در میان دنیای بیولوژیکی نسبتا ساده هستند، ایجاد یک سیستم محاسباتی که قادر به مدلسازی دقیق آن‌ها باشد بسیار چالش برانگیز است – به خصوص زمانی که هدف مدل کردن چگونگی تعامل ویروس با بدن میزبان – اضافه کردن میلیاردها اتم به سناریوی شبیه‌سازی شده می‌باشد.

ووت و تیم وی امیدوارند که مدل جدید آنها به دانشمندان در ایجاد داروهای مفید ویروس کرونا کمک کند – در عین حال از جهش ویروس ، مانند آنهایی که اخیراً در انگلیس و آفریقای جنوبی شناسایی شده است ، نیز استفاده می کن این مدل در حال حاضر به تلاش های بهداشت جهانی برای مبارزه با بیماری همه گیر کمک می کند و در دسترس محققین این امر قرار می گیرد.

پیام بگذارید