اخبار فناوری، اخبارتکنولوژی، اخبار علمی و پزشکی، شبکه های اجتماعی، کسب و کار و استارتاپ ها

دانشمندان مولکولی را کشف کردند که می تواند به ویروس کرونا کمک کند تا از آنتی بادی ها فرار کند

محققان دریافته اند که یک مولکول طبیعی می تواند به طور موثری از اتصال زیرمجموعه ای از آنتی بادی های انسانی به SARS-CoV-2 جلوگیری کند. این کشف ممکن است توضیح دهد که چرا برخی از بیماران COVID-19 علی رغم داشتن سطح بالایی از آنتی بادی علیه ویروس ، می توانند به شدت بیمار شوند.

0

در تحقیقی که در Science Advances منتشر شد ، تیم های موسسه فرانسیس کریک با همکاری محققان کالج امپریال لندن ، کالج کینگز لندن و UCL (دانشگاه کالج لندن) دریافتند که بیلیوردین و بیلی روبین مولکول های طبیعی است که در بدن افراد وجود دارند، می توانند اتصال آنتی بادی ها به سنبله ویروس کرونا را کاهش دهند.

از آنجا که واکسن ها در سطح جهانی در حال تولید و توزیع هستند ، درک ایمنی نسبت به SARS-CoV-2 و همچنین چگونگی فرار ویروس از آنتی بادی ها بسیار مهم است. با این حال ، هنوز ناشناخته های زیادی وجود دارد. توانایی سیستم ایمنی در کنترل عفونت و کیفیت پاسخ آنتی بادی بسیار متغیر است ، و و در همه آدم ها یکسان نیست.

محققان کریک درگیر ساخت آزمایشاتی شدند که نشان می دهد فردی در معرض ویروس قرار گرفته است یا خیر. دانشمندان کشف کردند که پروتئین سنبله SARS-CoV-2 به شدت به بیلیوردین متصل می شود ، مولکولی که به این پروتئین ها رنگ سبز غیرمعمولی می دهد.

آنها با همکاری در تیم های امپریال کالج لندن ، UCL و کالج کینگز لندن دریافتند که این مولکول طبیعی باعث کاهش اتصال آنتی بادی به سنبله می شود. آنها از سرم خون و آنتی بادی های افرادی که قبلاً به SARS-CoV-2 آلوده بودند استفاده کردند و دریافتند که بیلیوردین می تواند اتصال آنتی بادی های انسانی به سنبله را تا حدود 30-50٪ کاهش دهد، و برخی از آنتی بادی ها در خنثی سازی ویروس را بی اثر کنند.

چنین تأثیر قابل توجهی کاملاً غیر منتظره بود ، زیرا بیلیوردین فقط به یک تکه بسیار کوچک روی سطح ویروس متصل می شود. برای پی بردن به مکانیسم کار ، تیم Crick با استفاده از میکروسکوپ الکترونی برقی و کریستالوگرافی اشعه X ، جزئیات فعل و انفعالات بین سنبله ، آنتی بادی و بیلی وردین را بررسی کردند. آنها دریافتند که بیلیوردین به ناحیه پایانه N سنبله متصل می شود و آن را تثبیت می کند به طوری که سنبله قادر به باز و آشکار شدن قسمت هایی از ساختار خود نیست. این بدان معنی است که برخی از آنتی بادی ها قادر به دسترسی به سایت های هدف خود نیستند و بنابراین نمی توانند به ویروس متصل شده و آن را خنثی کنند.

Annachiara Rosa ، اولین نویسنده و همکار آموزش فوق دکترا در ساختار کروماتین و آزمایشگاه متحرک DNA در Crick ، ​​می گوید: “وقتی SARS-CoV-2 ریه های بیمار را آلوده می کند ، به عروق خونی آسیب می رساند و باعث افزایش تعداد سلول های ایمنی بدن می شود. این اثرات ممکن است به افزایش سطح بیلیوردین و بیلی روبین در بافتهای اطراف نیز کمک کند. و با وجود تعداد بیشتری از این مولکول ها ، ویروس فرصت بیشتری برای پنهان شدن از برخی از آنتی بادی ها دارد. این یک فرایند زیرکانه و هوشمند این ویروس است ، زیرا ویروس ممکن است از عارضه جانبی خسارتی که از قبل ایجاد کرده است بهره مند شود. 

Peter Cherepanov ، نویسنده و رهبر گروه آزمایشگاه ساختار کروماتین و DNA در کریک ، می گوید: “در ماه های اول همه گیری ، مشغول یافتن آنتی‌ژن‌های ویروس برای ساخت آزمایشات تشخیصی بودیم، هنگامی که پروتئینهای سبز خود را پیدا کردیم ، انتظار یک پاسخ ساده را داشتیم. در عوض  ترفند جدیدی را که ویروس برای جلوگیری از شناسایی آنتی بادی استفاده می کند همه را مسحور خود کرد.

محققان این کار را از زوایای مختلف ، از جمله اندازه گیری سطح بیلیوردین و سایر متابولیت ها در بیماران مبتلا به COVID-19 و همچنین بررسی امکان ربودن محل اتصال مورد استفاده توسط بیلیوردین برای یافتن راه های جدید برای هدف قرار دادن ویروس ، ادامه خواهند داد. .

محققان این کار را از زوایای مختلف انجام خواهند داد، از جمله اندازه‌گیری سطوح  بیلیوردین و سایر متابولیت های haem در بیماران مبتلا به COVID۱۹ و همچنین بررسی این که آیا امکان آن وجود دارد که محل اتصال بکار رفته توسط بیلیوردین را مورد هدف قرار دهد تا به طور بالقوه روش‌های جدیدی برای هدف قرار دادن ویروس پیدا کند؟

لینک کوتاه : https://bittly.ir/ieKEW QR:  دانشمندان مولکولی را کشف کردند که می تواند به ویروس کرونا کمک کند تا از آنتی بادی ها فرار کند

پیام بگذارید