با تماس نیوز ،همیشه همه جا باخبر شوید

دانشگاه تایلند گوشی های هوشمند قدیمی را برای دانشجویان به میکروسکوپ تبدیل می کند

0 4

دانشگاه چولالونگ کورن ، با همکاری وزارت اقتصاد و جامعه دیجیتال ، 500 تلفن هوشمند قدیمی اهدایی تایلند سامسونگ الکتریکس ، شرکت ، آموزشی ویبولیتین را با لنز هوشمند CU که توسط پروفسور سانونگ آکاسیت ، دکترای گروه شیمی ، دانشکده اختراع شده را مقاوم سازی کرده و آنها را به میکروسکوپ تبدیل می کند.

این میکروسکوپ های نو آوری شده به عنوان بخشی از پروژه “2500 میکروسکوپ از تلفن های همراه قدیمی برای مدارس حاشیه ای” به 500 مدرسه کم امکانات در سراسر کشور اهدا می شوند که از فرصت برابر در آموزش علوم  را داشته باشند. این نوآوری برای استفاده دوباره گوشیهای هوشمندی که دیگر کارایی ندارند و به نوعی دورانداختنی هستند برنامه ریزی شده است.

متأسفانه ، جزئیات خیلی بیشتری از آن ارائه نشده اما می دانیم که تلفن ها توسط لنزهای هوشمندی که اصطلاحاً به آنها “CU Smart Lens” می گویند ساختاردهی می شوند. تصویری ارائه شده توسط دانشگاه نشان می دهد که تلفن روی صفحه نمایش خود چیزی را به نمایش می گذارد که به نظر می رسد یک میکروارگانیسم  را بزرگنمایی کرده است.

آیا لنز جدید می تواند از دوربین گوشی برای گرفتن تصاویر فوق العاده بزرگ شده استفاده کند. روی صفحه نمایش این گوشی هوشمند “50X” تصویری وجود دارد که نشان می دهد که گوشی نوسازی شده موارد را با ضریب 50 برابر بزرگ کند.

با وجود ناشناخته های فراوان ، ما هنوز فکر می کنیم این یک پروژه جالب است که هم به دانش آموزان کمک می کند و هم زباله های الکترونیکی را کاهش می دهد.

این وب سایت برای بهبود خدمات از کوکی ها استفاده می کند. ما تصور مان بر این است که شما با این کار موافق هستید ، اما در صورت تمایل می توانید انصراف دهید. پذیرفتن ادامه