دانشگاه تایلند گوشی های هوشمند قدیمی را برای دانشجویان به میکروسکوپ تبدیل می کند

by ناصر. ش
۰ اظهار نظر

دانشگاه چولالونگ کورن ، با همکاری وزارت اقتصاد و جامعه دیجیتال ، ۵۰۰ تلفن هوشمند قدیمی اهدایی تایلند سامسونگ الکتریکس ، شرکت ، آموزشی ویبولیتین را با لنز هوشمند CU که توسط پروفسور سانونگ آکاسیت ، دکترای گروه شیمی ، دانشکده اختراع شده را مقاوم سازی کرده و آنها را به میکروسکوپ تبدیل می کند.

این میکروسکوپ های نو آوری شده به عنوان بخشی از پروژه “۲۵۰۰ میکروسکوپ از تلفن های همراه قدیمی برای مدارس حاشیه ای” به ۵۰۰ مدرسه کم امکانات در سراسر کشور اهدا می شوند که از فرصت برابر در آموزش علوم  را داشته باشند. این نوآوری برای استفاده دوباره گوشیهای هوشمندی که دیگر کارایی ندارند و به نوعی دورانداختنی هستند برنامه ریزی شده است.

متأسفانه ، جزئیات خیلی بیشتری از آن ارائه نشده اما می دانیم که تلفن ها توسط لنزهای هوشمندی که اصطلاحاً به آنها “CU Smart Lens” می گویند ساختاردهی می شوند. تصویری ارائه شده توسط دانشگاه نشان می دهد که تلفن روی صفحه نمایش خود چیزی را به نمایش می گذارد که به نظر می رسد یک میکروارگانیسم  را بزرگنمایی کرده است.

آیا لنز جدید می تواند از دوربین گوشی برای گرفتن تصاویر فوق العاده بزرگ شده استفاده کند. روی صفحه نمایش این گوشی هوشمند “۵۰X” تصویری وجود دارد که نشان می دهد که گوشی نوسازی شده موارد را با ضریب ۵۰ برابر بزرگ کند.

banner

با وجود ناشناخته های فراوان ، ما هنوز فکر می کنیم این یک پروژه جالب است که هم به دانش آموزان کمک می کند و هم زباله های الکترونیکی را کاهش می دهد.

مطالبی که شاید دوست داشته باشید

پیام بگذارید

گروه خبری تماس نیوز ابتدا با نام فراسوی فناوری از سال ۱۳۹۶ کارش را در زمینه اخبار و رویدادهای علمی و فناوری آغاز نمود. با گذشت زمان و تغییر رویکرد این گروه به خبرهای روز ایران و جهان در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات، نام آن نیز به تماس نیوز تغییر کرد. این پایگاه خبری دارای مجوز شماره ۸۷۳۳۲ از هیئت نظارت بر مطبوعات است. تماس نیوز رسانه ای مستقل بوده و به هیچ نهاد یا سازمان دولتی و یا خصوصی وابسته نیست.
Phone: +98-921-282-1866
Email: info[at]tamasnews.ir
Web: tamasnews.ir

دریافت اپلیکیشن تماس نیوز از کافه بازار

آخرین خبرهای داخلی

نشان ها

logo-samandehi