درمان احتمالی کروناویروس در استرالیا

by ناصر. ش
۰ اظهار نظر

به گزارش تماس نیوز و به نقل از Daily Mail به گفته دانشمندان در استرالیا ، داروهایی که برای درمان HIV و مالاریا استفاده می شود ، می تواند برای مقابله با کرونا ویروس استفاده شود.

تیمی از متخصصان بیماری های عفونی در دانشگاه کوئینزلند در بریزبن می گویند که آنها دیده اند که دو داروی موجود موفق به از بین بردن عفونت COVID-19 شده اند.

کلروکین ، یک داروی ضد مالاریا ، و ترکیبی از لپیناویر / ریتونوویر  ضد HIV ، هر دو گزارش های امیدوار کننده ای را در آزمایش های انسانی نشان داده اند و باعث شده ویروس در بیماران آلوده ناپدید شود.

banner

در حال حاضر حدود ۱۷۰،۰۰۰ نفر در سرتاسر جهان به این بیماری ویروس کروون آلوده شده اند و بیش از ۶۵۰۰ نفر جان باخته اند.

بعد از اینکه چین موفق به دستیابی به کنرل شیوع خود شد ، کشورهای دیگر در معرض همه گیری های گسترده قرار گرفتند – تقریباً ۲۵،۰۰۰ نفررا در ایتالیا ، حدود ۱۴۰۰۰ نفر در ایران ، ۸،۰۰۰ در اسپانیا و بیش از ۵۰۰۰ در آلمان و فرانسه گرفتار کرده است.

محقق کوئینزلند ، پروفسور دیوید پاترسون ، اظهار داشت که امیدوار است افراد بیشتری در آزمایش های دارویی در مقیاس بزرگتر تا پایان ماه ثبت نام کند.

مطالبی که شاید دوست داشته باشید

پیام بگذارید

گروه خبری تماس نیوز ابتدا با نام فراسوی فناوری از سال ۱۳۹۶ کارش را در زمینه اخبار و رویدادهای علمی و فناوری آغاز نمود. با گذشت زمان و تغییر رویکرد این گروه به خبرهای روز ایران و جهان در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات، نام آن نیز به تماس نیوز تغییر کرد. این پایگاه خبری دارای مجوز شماره ۸۷۳۳۲ از هیئت نظارت بر مطبوعات است. تماس نیوز رسانه ای مستقل بوده و به هیچ نهاد یا سازمان دولتی و یا خصوصی وابسته نیست.
Phone: +98-921-282-1866
Email: info[at]tamasnews.ir
Web: tamasnews.ir

دریافت اپلیکیشن تماس نیوز از کافه بازار

آخرین خبرهای داخلی

نشان ها

logo-samandehi