در برابر شیوع رسانه‌ای بایستیم : «با کمک زیست بوم فناوری و نوآوری کرونا را شکست می‌دهیم»

by ناصر. ش
۰ اظهار نظر

به گزارش تماس نیوز و به نقل از پایگاه خبری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری: شیوع دو نوع دارد. شیوع یک ویروس و همه‌گیری یک بیماری و دیگری شیوع شایعات و واگویه‌های ذهن‌های مریض و سودجود که معمولا در همه‌گیری بیماری‌ها، نوع دوم شیوع را بیشتر تجربه می‌کنیم. اتفاقی که امنیت روانی جامعه را نشان می‌رود و با شتاب به پیش می‌راند. در حوزه بیماری کرونا هم که از روزهای ابتدایی اسفندماه از مرزها گذر کرد و به ایران رسید هم این موضوع صدق می‌کند. بیماری که با سرعت بالایی منتشر شد و تقریبا همه شهرها را درگیر کرد. یکی از گرفتاری‌های اصلی در حوزه مقابله با بیماری کرونا، انتشار اخبار کذب و دروغی است که هر روز بازارش داغ‌تر و تنورش گرم‌تر می‌شود. شایعاتی که عوارض و آسیب‌های آن از همه‌گیری ویروسش بیشتر است. به همین دلیل باید تولید محتوا در این حوزه هدفمند، علمی و منطقی باشد.

همین موضوع دلیلی شد بر این‌که ستاد توسعه اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری حمایت خود از شرکت‌های دانش بنیان حوزه فناوری اطلاعات و نرم افزار و تولید محتوا را در اولویت کاری خود قرار دهد.

به گونه‌ای که سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به همه گیری تیم‌های تحقیقاتی و شرکتهای دانش بنیان در حوزه ویروس کرونا اعلام کرده است: بسیاری از شرکت‌های دانش بنیان در حوزه فناوری اطلاعات و نرم افزار، تولید محتوا، ورود پیدا کرده اند و همراهی جدی در این زمینه با معاونت علمی دارند. تاکنون این شرکت‌ها توانسته اند بازار خوبی را در حوزه تولید محتوای ویروس کرونا پاسخگو باشند.

ستاد توسعه اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری که یکی از وظایف خود را حمایت از زیست‌بوم فناوری و نوآوری در حوزه آی‌تی تعیین کرده است، با شروع همه‌گیری ویروس کرونا در کشور با هدف ورود به «عزم ملی مبارزه با بیماری کرونا»، حمایت‌های جدی خود از دانش‌بنیان‌های فعال در حوزه فناوری اطلاعات و نرم افزار، تولید محتوا را در خط مقدم اولویت‌های خود قرار داده است.

banner

شایسته یادآوری است، «با کمک زیست بوم فناوری و نوآوری کرونا را شکست می‌دهیم» عنوان فراخوانی است که قصد دارد با هم افزایی فعالان زیست بوم فناوری و نوآوری گامی قدرتمند و هم افزایی در کمک به مردم و جامعه برای مبارزه با ویروس جدید کرونا با کمک توانمندی دانش‌بنیان‌ها و استارتاپ ها بردارد. با استفاده از این ظرفیت علمی و فناورانه و نوآورانه موجود در کشور گام‌های جدی برای مبارزه با این بیماری برداشته شود.

مطالبی که شاید دوست داشته باشید

پیام بگذارید

گروه خبری تماس نیوز ابتدا با نام فراسوی فناوری از سال ۱۳۹۶ کارش را در زمینه اخبار و رویدادهای علمی و فناوری آغاز نمود. با گذشت زمان و تغییر رویکرد این گروه به خبرهای روز ایران و جهان در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات، نام آن نیز به تماس نیوز تغییر کرد. این پایگاه خبری دارای مجوز شماره ۸۷۳۳۲ از هیئت نظارت بر مطبوعات است. تماس نیوز رسانه ای مستقل بوده و به هیچ نهاد یا سازمان دولتی و یا خصوصی وابسته نیست.
Phone: +98-921-282-1866
Email: info[at]tamasnews.ir
Web: tamasnews.ir

دریافت اپلیکیشن تماس نیوز از کافه بازار

آخرین خبرهای داخلی

نشان ها

logo-samandehi