دسترسی هکرهای سولار ویندز به سورس کد مایکروسافت

by ناصر. ش
۰ اظهار نظر
هک شدن میکروسافت

به گزارش تماس نیوز از ایسنا، مایکروسافت در یک پست وبلاگ اعلام کرد بررسیهای داخلی این شرکت نشان داده است یکی از اکانتها برای مشاهد سورس کد در شماری از آرشیوهای سورس کد مورد استفاده قرار گرفته است.

سورس کد نشان می دهد چگونه برنامه های رایانه ای کار می کنند و برای ساخت محصولات مورد استفاده قرار می گیرد. دسترسی به چنین کدی می تواند اطلاعات ارزشمندی برای هکرها به منظور بهره برداری از برنامه ها یا جلوگیری از شناسایی شدن فراهم کند. مایکروسافت اعلام کرد فلسفه امنیت یا مدل تهدید در این شرکت پیش بینی کرده بود که سورس کد مشاهده خواهد شد و بر همین اساس دفاعهایی بکار گرفته شده بودند.

بر اساس گزارش رویترز، مایکروسافت اعلام کرد این اکانت امکان مونیتور هیچ کد مایکروسافت را نداشته است و هیچ شواهدی از دسترسی هکرها به خدمات تولید محصول یا اطلاعات مشتری وجود ندارد. این تحقیقات ادامه دارد و فعلا هیچ نشانه ای از این که سیستمهای مایکروسافت برای حمله به سایرین مورد استفاده قرار گرفته، مشاهده نشده است.

مایکروسافت کاربر نرم افزار مدیریت شبکه “اوریون” شرکت سولار ویندز بوده که توسط هکرهای روسی مظنون به هک سازمانهای مهم دولت آمریکا و نهادها و شرکتهای دیگر مورد استفاده قرار گرفته است. این شرکت دو هفته پیش اعلام کرد مانند سایر مشتریان سولار ویندز به دنبال نشانه های عامل این هک بوده و تایید کرد که کدهای آلوده سولار ویندز را در فضای خود شناسایی و حذف کرده است.

banner

مطالبی که شاید دوست داشته باشید

پیام بگذارید

گروه خبری تماس نیوز ابتدا با نام فراسوی فناوری از سال ۱۳۹۶ کارش را در زمینه اخبار و رویدادهای علمی و فناوری آغاز نمود. با گذشت زمان و تغییر رویکرد این گروه به خبرهای روز ایران و جهان در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات، نام آن نیز به تماس نیوز تغییر کرد. این پایگاه خبری دارای مجوز شماره ۸۷۳۳۲ از هیئت نظارت بر مطبوعات است. تماس نیوز رسانه ای مستقل بوده و به هیچ نهاد یا سازمان دولتی و یا خصوصی وابسته نیست.
Phone: +98-921-282-1866
Email: info[at]tamasnews.ir
Web: tamasnews.ir

دریافت اپلیکیشن تماس نیوز از کافه بازار

آخرین خبرهای داخلی

نشان ها

logo-samandehi