با تماس نیوز ،همیشه همه جا باخبر شوید

دستکاری اطلاعات سرقت شده واکسن COVID-19 توسط هکرها قبل از انتشار آن در وب

0 9

به گزارش تماس نیوز و به نقل از ZDnet آژانس دارویی اروپا می گوید تحقیقات در مورد حمله سایبری نشان داده است که هکرها سعی در “تضعیف اعتماد” به واکسن های COVID-19 داشته اند.

هکرهایی که اطلاعات مربوط به واکسن COVID-19 را در یک حمله سایبری علیه آژانس پزشکی اتحادیه اروپا به سرقت برده و سپس آن را به صورت آنلاین  و دستکاری شده منتشر کردند تا اطلاعات غیرقانونی طراحی شده برای تضعیف اعتماد به واکسن ها را گسترش دهند.

در خبری که در مورد حمله هکری و به سرقت رفتن اطلاعات واکسن افشا شد ، آژانس داروهای اروپایی (EMA) نشان داد که چگونه هکرها از ماه نوامبر به ایمیل های محرمانه داخلی در مورد فرآیند ارزیابی واکسن های COVID-19 دسترسی پیدا کرده اند.

تحقیقات نشان داد که برخی از محتوای این نامه های الکترونیکی توسط افرادی که در حمله اخیر دست داشته اند، دستکاری شده است ، به نظر می رسد تلاش برای ایجاد بی اعتمادی با اطلاعات نادرست در مورد واکسن ها است.

در بیانیه EMA آمده است: “برخی از مکاتبات قبل از انتشار توسط عاملان دستکاری شده است به گونه ای که می تواند اعتماد به واکسن ها را از بین ببرد.”

اینکه عاملان حمله سایبری EMA چه کسانی هستند یا دقیقاً چرا آنها اسناد را برای انتشار اطلاعات غلط در تلاش برای تضعیف اعتماد به واکسن ها دستکاری کرده اند ، مشخص نیست. نظریه های توطئه ضد واکس در مورد ویروس کرونا از ابتدای ابتلا به این بیماری همه گیر برای رسانه های اجتماعی و جهان گسترده تر شده است.

مرکز ملی امنیت سایبری انگلستان ، مایکروسافت و سازمان بهداشت جهانی از جمله کسانی هستند که نسبت به گروه های هک با هدف مراقبت های بهداشتی ، دارویی ، دانشگاه ها و سایر سازمان های درگیر در تولید و توزیع واکسن COVID-19 هشدار داده اند.

منبع ZDnet

این وب سایت برای بهبود خدمات از کوکی ها استفاده می کند. ما تصور مان بر این است که شما با این کار موافق هستید ، اما در صورت تمایل می توانید انصراف دهید. پذیرفتن ادامه