اخبار فناوری، اخبارتکنولوژی، اخبار علمی و پزشکی، شبکه های اجتماعی، کسب و کار و استارتاپ ها

دستگاه های خانه هوشمند می توانند در معرض هزاران حمله هکری قرار گیرند

0

اگر به فکر پر کردن خانه خود با وسایل خانه هوشمند هستید ، ممکن است بخواهید طبق یک گزارش جدیدی از نفوذ هکرها به این دستگاه ها، استفاده آنها صرفنظر کنید این گزارش جدید نشان داده است که دستگاه های هوشمند ممکن است در طی یک هفته در معرض هزاران تلاش اسکن یا هک قرار گیرند.

برای انجام تحقیقات جدید خود ، نهاد مصرف کننده مستقل با همکاری NCC Group و Global Cyber ​​Alliance (GCA) برای ایجاد یک خانه هوشمند جعلی در ماه مه سال جاری و پر کردن آن با طیف وسیعی از دستگاه های هوشمند از تلویزیون گرفته تا ترموستات و سیستم های امنیتی و حتی یک کتری هوشمنداقدام نمود.

در هفته اول آزمایش ، 1017 اسکن یا تلاش هک منحصر به فرد از سراسر جهان مشاهده شده است که حداقل 66 مورد با اهداف مخرب انجام شده است. در ماه بعد و شلوغ ترین هفته آزمایش ، 12807 مورد اسکن / حمله پرخطر علیه دستگاه های هوشمند در خانه هوشمند جعلی انجام شده است.
در آن هفته همچنین 2،435 تلاش خاص برای ورود غیرقانونی به دستگاههای هوشمند با استفاده از نام کاربری و گذرواژه پیش فرض ضعیف مانند مدیر و سرپرست مشاهده شد. برای بیان این واقعیت ، هکرها 14 بار تلاش کردند تا هر ساعت با ترفندهای هکری  وارد این دستگاه ها شوند.

دستگاه های هدفمند

از بین تمام دستگاه های موجود در خانه هوشمند جعلی، چاپگر اپسون در طی ماه ها آزمایش بیشترین جذابیت را برای هکرها داشته است. خوشبختانه ، حملات علیه این دستگاه با شکست روبرو شد زیرا دارای رمزهای عبور پیش فرض قوی بود.

یک دوربین امنیتی ieGeek خریداری شده از آمازون چندان خوش شانس نبود ، هرچند مدت زیادی از راه اندازی آن نگذشته بود ، محققان در حال انجام آزمایش تشخیص دادند که شخصی به دستگاه و خوراک ویدیویی آن دسترسی پیدا کرده است و حتی موفق به تغییر برخی از تنظیمات آن شد. به دنبال انتشار این گزارش  ، آمازون دوربین فروش خود را در فروشگاه آنلاین خود حذف کرد.

این گزارش تخمین می زند که 97 درصد از حملات علیه دستگاه های هوشمند تلاش برای افزودن آنها به بات است. این کاوشگر گسترده botnet برای دستگاه های ناامن و با استفاده از حملات brute-force برای اطمینان از ایمنی آنها با استفاده از رمزهای عبور ضعیف استفاده می کند. در این صورت ، Mirai یک تروجان بر روی آنها نصب کرده و آنها را به botnet خود اضافه می کند.

برای امنیت خانه هوشمند و دستگاه های هوشمند خود ، گزارشگر این تحقیق، به مصرف کنندگان توصیه می کند که گذرواژه های پیش فرض خود را تغییر دهند ، تمام ویژگی های امنیتی دستگاه از جمله احراز هویت دو عاملی را در صورت وجود فعال کنند ، به روزرسانی های امنیتی دستگاه های خود را اجرا کنند ، در برابر حملات فیشینگ هوشیار باشند و هر دستگاهی را که فکر می کنند ناامن است عوض کنند.

پیام بگذارید