دوربین های هوشمندی که فکر می کنند و مانند انسان تصمیم می گیرند.

by ناصر. ش
۰ comment
دوربین های هوشمند

نرم افزار Seervision دوربین ها را مانند یک انسان به کار می گیرد و تولید فیلم را تسهیل می کند.

بحران ویروس کرونا ، ویدیو را به ابزاری قدرتمند برای برقراری ارتباط تبدیل کرده است: جلسات ، سخنرانی ها و حتی رویدادهای فرهنگی همه بصورت آنلاین برگزار می شوند. اما هرکسی که بخواهد در میان نفاوری های گوناگون که اخیرا هم به ضرورت پاندمی گسترش یافته اند متمایز شود ، باید عملکردی عالی و منحصر بفرد را ارائه دهد. به همین دلیل است که شرکت های زیادی در تجهیزات و فناوری هایی سرمایه گذاری می کنند که کیفیت و تجربه  جدید و عالی را ارائه می دهند. Seervision ، اسپین آف زوریخ ، از این شرکتهای است تاثیرگذاری زیادی دارد.

Seervision نرم افزاری را توسعه می دهد که می تواند دوربین ها را در هر نوع استودیویی به طور خودکار بکار بگیرد – به این معنی که یک نفر می تواند همزمان چندین دوربین را بدون دردسر تحت کنترل داشته باشد. نیکوس کاریوتوگلو ، بنیانگذار و مدیر عامل این شرکت می گوید: “به این ترتیب ، شرکت ها می توانند فیلم های حرفه ای تولید کنند بدون اینکه نگران پیچیدگی کار یا هزینه ها اضافی برای افراد باشند. این دقیقاً همان چیزی است که بنگاه ها به دنبال آن هستند بخصوص زمانی که کارکنان زیادی از خانه کار می کنند.

وی در توصیف تغییرات تکنولوژیکی به واسطه شرایط بحرانی اخبر اظهار داشت: “جهان ناگهان به رویدادهای آنلاین و هیبریدی روی آورد – این روند توسعه را تسریع می کند که انتظار می رود این بحران طولانی تر شود.” تا آن زمان ، فناوری اسپین آف عمدتاً در خدمت شرکت های تولید کننده فیلم بود که از قبل با دوربین و پخش زنده آشنا هستند. از ابتدای همه گیری ، علاقه شرکت ها از طیف وسیعی از بخش ها و تولیدکنندگانی که به دنبال راه اندازی استودیو هستند ، افزایش یافته است. این بدان معنی بود که بازار Seervision ناگهان گسترش یافت و میزان فروش آن براحتی بالاتر رفت.”

banner

هسته اصلی راه حل Seervision نرم افزاری است که ترکیبی از هوش مصنوعی ، تشخیص تصویر و مدل های ریاضی پیش بینی شده است. این سیستم می تواند حرکت شخص را در تصویر پیش بینی کند و دوربین ها را طوری حرکت دهد که گویی توسط یک فیلمبردار  انسانی بکار گرفته شده است.

 

این نرم افزار برای دوربین های مختلف از تولید کنندگان و برندهای مختلف سازگار است، که باعث می شود این فناوری انعطاف پذیر و همه کاره باشد. یک نفر می تواند به راحتی کل پروسه ضبط ویدئو را کنترل کند ، کادر تصویر را تنظیم کند و اسلایدها یا فیلم های ارائه را فقط از طریق یک رایانه یکپارچه کند. این بدان معناست که برنامه شما با دوربین های مختلف بدون نیاز به تخصصهای انسانی میسر شده است، شما می توانید با این برنامه ارائه یک کمپین تجاری ، یک رویداد فرهنگی یا حتی یک مسابقه تنیس ضبط کنید.

You may also like

Leave a Comment

گروه خبری تماس نیوز ابتدا با نام فراسوی فناوری از سال ۱۳۹۶ کارش را در زمینه اخبار و رویدادهای علمی و فناوری آغاز نمود. با گذشت زمان و تغییر رویکرد این گروه به خبرهای روز ایران و جهان در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات، نام آن نیز به تماس نیوز تغییر کرد. این پایگاه خبری دارای مجوز شماره ۸۷۳۳۲ از هیئت نظارت بر مطبوعات است. تماس نیوز رسانه ای مستقل بوده و به هیچ نهاد یا سازمان دولتی و یا خصوصی وابسته نیست.
Phone: +98-921-282-1866
Email: info[at]tamasnews.ir
Web: tamasnews.ir

دریافت اپلیکیشن تماس نیوز از کافه بازار

آخرین خبرهای داخلی

نشان ها

logo-samandehi