با تماس نیوز ،همیشه همه جا باخبر شوید

دولت ترامپ Xiaomi را به عنوان “یک شرکت نظامی کمونیست چینی” در لیست سیاه قرار می دهد

0 4

دولت ترامپ در اواخر عمر خود تصمیم گرفته است که یک غول الکترونیکی چینی دیگر را در در صدر نگاه جهانیان دهد: شیائومی ، غول شماره سه تولید کننده تلفن در جهان.

طیق گزارشات رویترز، وزارت دفاع ایالات متحده اکنون شیائومی را به عنوان “یک شرکت نظامی کمونیست چینی” معرفی می کند ، به این معنی که اکنون در برابر فرمان اجرایی ترامپ که آمریکا را از سرمایه گذاری در چنین شرکت هایی منع می کند ، آسیب پذیر کرده است است – و ممکن است شرکت های آمریکایی و سایر سرمایه گذاران آمریکایی را مجبور به واگذاری سهام این شرکت در 11 نوامبر 2021 بکنند.

در بیانیه ای که برای The Verge ارسال شده است ، Xiaomi اظهار داشت که “این شرکت متعلق به ارتش چین، تحت کنترل یا وابسته آن نیست ، و” یک شرکت نظامی کمونیست چین ” به حساب نمی آید.

اگرچه ممکن است قبل از آن دولت بایدن آن را را لغو کند ، اما جالب است که یک شرکت الکترونیکی مانند شیائومی را در این لیست ببینید. بیشتر شرکت هایی در این لیست قرار دارند دارای گرایش صنعتی در زمینه هواپیمایی ، هوافضا ، کشتی سازی ، مواد شیمیایی ، ارتباطات از راه دور ، ساخت و ساز و سایر اشکال زیرساخت هستند. Huawei ، شرکت شماره دو تلفن ساز جهان نیز در این لیست است ، اما Huawei تجهیزات مخابراتی در مقیاس بزرگ را نیز می سازد. قانون گذاران ایالات متحده به طور خاص نگران Huawei به عنوان بخشی از زیرساخت های تلفن همراه کشور بوده اند

این وب سایت برای بهبود خدمات از کوکی ها استفاده می کند. ما تصور مان بر این است که شما با این کار موافق هستید ، اما در صورت تمایل می توانید انصراف دهید. پذیرفتن ادامه