اخبار فناوری، اخبارتکنولوژی، اخبار علمی و پزشکی، شبکه های اجتماعی، کسب و کار و استارتاپ ها

راه اندازی شبکه ماهواره ای برای ارائه خدمات نسل پنجم موبایل

0

به گزارش تماس نیوز، لاکهید مارتین و Omnispace دو شرکت فناوری در تلاشند تا به طور مشترک فناوری مورد نیاز برای ارائه اتصال 5G در مقیاس جهانی را توسعه دهند. توافقنامه جدید بین این دو شرکت با هدف ترکیب مجموعه ای از ماهواره های مداری غیر زمینی با شبکه های بی سیم سیار زمینی برای اتصال 5G است.

چهار نسل قبلی فناوری های اتصال تلفن همراه عمدتا در مورد تغییر از سیستم های آنالوگ به سیستم های دیجیتال و افزایش پهنای باند از مدیریت ارتباطات صوتی ساده به به سمت پخش فیلم با کیفیت 4K بود. اما 5G نه تنها برای کنترل پهنای باند بیشتر طراحی شده است ، بلکه از نظر جغرافیایی از طریق سیستم عامل ها نیز دسترسی بسیار بیشتری را ارائه می دهد.

یکی از کاربردهایی که 5G در آن گرایش خاصی دارد در کاربردهای نظامی است ، جایی که سیستم های 5G می توانند کشتی ها ، نیروهای زرهی ، هواپیماها ، ماهواره ها و سربازان پیاده را به طور یکپارچه به یک شبکه پیچیده و بلدرنگ سازگار متصل کنند که هوش مصنوعی را در میدان جنگ قرار دهد و هر مولفه را به دو سیستم عامل حسگر و مرکز کنترل تبدیل می کند.

هدف توافق نامه Lockheed / Omnispace به دنبال تولید یک شبکه جهانی 5G با ترکیب حقوق طیف باند 2 گیگاهرتز Omnispace و استانداردهای پروژه مشارکت نسل 3 (3GPP) است تا شبکه های شرکت های مخابراتی سراسر جهان را قادر سازد که بهم مرتبط شوند. امید است چنین شبکه ای ترکیبی بدون در نظر گرفتن موقعیت یا محیط برای طیف گسترده ای از برنامه ها از جمله قضایی، تجاری ، دفاعی دولت و استفاده نظامی ، قابلیت اتصال مستقیم و قابلیت همکاری بین دستگاه را داشته باشد.

ریک آمبروز ، معاون اجرایی لاکهید مارتین ، می گوید: “ما یک دیدگاه مشترک با Omnispace در مورد یک شبکه جهانی 5G مبتنی بر فضا داریم که کاربران را قادر می سازد به طور یکپارچه بین شبکه های ماهواره ای و زمینی جابجا شوند – و نیازی به چندین دستگاه در چندین شبکه را از بین می برند”

منبع نیو اطلس
پیام بگذارید