رایانه شما می تواند به دانشمندان کمک کند تا بتوانند برای Coronavirus درمانی پیدا کنند!

by ناصر. ش
۰ اظهار نظر

هر روز کامپیوتر شما فقط مختص شما بود. با این حال ، با اتصال روزافزون رایانه های ما به اینترنت ، رایانه شما فقط مال شما نیست. در واقع ، اگر با آن مخالف نیستید ، به نظر می رسد که می توانید بخشی از منابع پردازش رایانه خود را به دانشمندانی که در حال کار برای درمان کورونا ویروس هستند ، اهدا کنید.
این مفهوم شبیه به نحوه استخراج ارزدیجیتال عمل می کند. این تلاش با همکاری جدید بین کنسرسیوم خانه Folding@home و مرکز سرطان Memorial Sloan-Kettering امکان پذیر شده است. با اتصال رایانه یک مشتری به اینترنت ، آن را به یک شبکه عظیم محاسباتی توزیع شده متصل می کند که در آن دانشمندان از منابع پردازش اضافی برای مطالعه و تدوین درمان ویروس استفاده می کنند.

در حال حاضر ، دانشمندان در تلاشند با فهمیدن چگونگی حمله ویروس به ریه های انسان ، درمانی پیدا کنند. آنها می دانند که از پروتئین سنبله ای استفاده می کند ، اما نحوه عملکرد این سنبله محققان را سر راه سختی قرار داده است.

مطابق گفته Ariana Brenner Clerkin ، Folding@home ، “پروتئین ها ثابت نیستند – آنها مرتعش می شوند وبه شکل های بی شماری می در می آیند. ما باید نه تنها یک شکل از پروتئین سنبله ویروسی را مورد مطالعه قرار دهیم بلکه باید تمام روش هایی که پروتئین مرتعش می شود و در شکل های جایگزین قرار می گیرد مورد مطالعه قرار بگیرد تا بتوان یهترین آنتی بادی طراحی کرد. “

مطالبی که شاید دوست داشته باشید

پیام بگذارید

گروه خبری تماس نیوز ابتدا با نام فراسوی فناوری از سال ۱۳۹۶ کارش را در زمینه اخبار و رویدادهای علمی و فناوری آغاز نمود. با گذشت زمان و تغییر رویکرد این گروه به خبرهای روز ایران و جهان در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات، نام آن نیز به تماس نیوز تغییر کرد. این پایگاه خبری دارای مجوز شماره ۸۷۳۳۲ از هیئت نظارت بر مطبوعات است. تماس نیوز رسانه ای مستقل بوده و به هیچ نهاد یا سازمان دولتی و یا خصوصی وابسته نیست.
Phone: +98-921-282-1866
Email: info[at]tamasnews.ir
Web: tamasnews.ir

دریافت اپلیکیشن تماس نیوز از کافه بازار

آخرین خبرهای داخلی

نشان ها

logo-samandehi