اخبار فناوری، اخبارتکنولوژی، اخبار علمی و پزشکی، شبکه های اجتماعی، کسب و کار و استارتاپ ها

ربات انسان نمای آمیکا، حالات چهره وهم آور واقعی را ایجاد می کند

0

شرکت Engineered Arts، طراح و سازنده ربات‌های انسان‌نما مستقر در بریتانیا، اخیراً یکی از واقعی‌ترین خلاقیت‌های خود را در ویدئویی که در یوتیوب منتشر کرده است، به نمایش گذاشته است. این ربات که Ameca نام دارد، نشان می دهد که در حال انجام یک سری حالات چهره فوق العاده شبیه انسان است.

در ابتدای ویدیو، آمیکا به نظر می‌رسد که «بیدار می‌شود»، زیرا وقتی چشمانش را باز می‌کند، چهره‌اش ترکیبی از سردرگمی و ناامیدی را نشان می‌دهد. اما وقتی آمیکا شروع به نگاه کردن به دست‌ها و بازوهایش می‌کند، دهانش را باز می‌کند و ابروهایش را بالا می‌برد که به نظر شگفت‌آور است. انتهای ویدیو نشان می‌دهد که آمیکا لبخند می‌زند و دست خوشامدگویی را به سمت بیننده دراز می‌کند – اگر می‌خواهید این ژست را اینطور تفسیر کنید.

اما آمیکا مانند ربات اطلس بوستون داینامیکس راه نمی رود، تلنگر نمی زند یا پارکور انجام نمی دهد. با این اوصاف، ما احتمالاً به این زودی ها شاهد راه رفتن و صحبت آمیکا نخواهیم بود. Engineered Arts می‌گوید ربات در حال حاضر قادر به راه رفتن نیست، اگرچه می‌خواهد در مقطعی این توانایی را به آن بدهد. در مورد اینکه آیا Ameca با استفاده از هوش مصنوعی کار می‌کند یا خیر، Engineered Arts توضیح می‌دهد که قابلیت‌های هوش مصنوعی را به توسعه‌دهندگان واگذار می‌کند و فقط بدنه‌های فوق‌العاده واقعی را مدیریت می‌کند.

اگر Ameca به اندازه کافی شما را راضی نم کند، Engineered Arts همچنین یک ربات واقع گرایانه دیگر به نام Mesmer را توسعه داده است. این شرکت می‌گوید که از اسکن‌های سه‌بعدی انسان‌های واقعی استفاده کرده است تا ساختار استخوانی دقیق، بافت پوست و حالات چهره واقعی را به ربات بدهد. در ویدئویی که تنها چند روز پس از نمایشگاه Ameca منتشر شده است، مسمر مجموعه‌ای از عبارات را بیان می‌کند که قانع‌کننده‌تر به نظر می‌رسد، با توجه به اینکه در حال حاضر این ربات دارای پوست و ویژگی‌های صورت واقعی‌تر از Ameca است.

از آنجایی که Engineered Arts بر ایجاد ربات‌های انسان‌نما برای سرگرمی تمرکز دارد، Ameca و Mesmer احتمالاً مرکز توجه عموم در مکان‌ها و رویدادها خواهند بود، نه ربات‌هایی که برای انجام یک کار خاص یا تسخیر کل بشریت طراحی شده‌اند. اگر می‌خواهید Ameca را در زندگی واقعی ببینید، Engineered Arts می‌گوید که در نمایشگاه CES 2022 در ژانویه به بخشی از این توانایی ها را نمایش خواهد گذاشت.

پیام بگذارید