با تماس نیوز ،همیشه همه جا باخبر شوید

ربات نرم تن LEAP حرکت چیتا را تقلید می کند/فیلم

0 6

یوزپلنگ ها سریعترین حیوان جهان با سرعت خم شدن ستون فقرات بین دو حالت پایدار  خمش و جهش حرکت می کنند. اخیرا کنسرسیومی از دانشمندان آمریکایی تصمیم به تقلید آن حرکت در یک ربات نرم  تن گرفت. دستگاه حاصل با عنوان LEAP شناخته می شود و مخفف “اعمال بی ثباتی الاستیک برای عملکرد تقویت شده” است.

به جای عضلات و ستون فقرات بیولوژیکی ، روبات با بدن سیلیکونی دارای دو محرک پنوماتیک نرم و ستون فقرات مکانیکی فنری انعطاف پذیر است. به طور متناوب پمپاژ هوا در داخل و خارج از دو محرک باعث می شود انرژی ذخیره شده به طور ناگهانی رها شود ، و باعث می شود تا ستون فقرات نرم تن مکانیکی  از یک حالت پایدار به حالت دیگر خم کند. در نتیجه ، ربات قادر به اعمال نیرویی در برابر جاذبه زمین کرده و جهش کند.

با استفاده از این تکنیک ، LEAP قادر است با سرعت حداکثر 2.7 طول بدن در ثانیه در سطوح صاف و جامد بدود. در ضمن ، اگر به باله مجهز باشد ، می تواند با حداکثر سرعت 0.78 طول بدن در ثانیه شنا کند. در مقابل ، سریعترین روبات های نرم قبلی با 0.8 در زمین و 0.7 هنگام شنا در بالاترین حد قرار دارند.

این تیم در واقع چندین روبات کوچک ایجاد کرده‌است که هر کدام حدود ۷ سانتی متر طول دارند / ۸ اینچ)و حدود ۴۵ گرم وزن دارند. دسته‌ای از ربات‌ها که با هم‌کار می‌کنند، قادر به حرکت در برابر یک شی از هر طرف هستند و سپس با گسترش تیغ‌های خود، آن را از زمین بلند می‌کنند.

پروفسور Jie Yin استاد دانشگاه ایالتی کارولینای شمالی می گوید: “برنامه های کاربردی بالقوه شامل فناوری های جستجو و نجات ، جایی که سرعت نیاز ضروری است ،  برای این طرح در نظر دارند.

 

این وب سایت برای بهبود خدمات از کوکی ها استفاده می کند. ما تصور مان بر این است که شما با این کار موافق هستید ، اما در صورت تمایل می توانید انصراف دهید. پذیرفتن ادامه