رتبه چهارم استان گیلان در ضریب نفوذ تلفن همراه

by ناصر. ش
۰ اظهار نظر

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گیلان، فرزاد توکلی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات این استان با اعلام این آمار گفت: این ضریب نفوذ ۱۰ درصد از ضریب نفوذ متوسط کشوری بالاتر است و این آمار نشان می دهد در استان گیلان عده ای دارای چند سیم کارت فعال هستند.

توکلی تصریح کرد: در حال حاضر بالغ بر دو میلیون و ۳۷۲ هزار مشترکین اینترنت (ثابت و سیار) در استان وجود دارد.

وی دسترسی به اینترنت در استان را از میانگین کشوری بالاتر دانست و افزود: ضریب نفوذ اینترنت هم اکنون در گیلان بیش از ۹۲ درصد بوده و بالاتر از متوسط کشوری است و این رقم نسبت به سال گذشته ۲.۵ درصد رشد داشته است.

توکلی با اشاره به اینکه بیشتر روستاهای گیلان دارای ارتباط هستند، افزود: از دو هزار و ۵۶۷ روستای دارای سکنه استان گیلان، دو هزار و ۵۰۴ روستا دارای ارتباط هستند.

banner

وی با اشاره به اینکه یک هزار و ۸۸۱ روستا از تعداد دو هزار و ۵۶۷ روستا دارای اینترنت پرسرعت هستند، خاطر نشان کرد: مابقی روستاها نیز در آینده نزدیک از این سرویس بهره مند می شوند.

مطالبی که شاید دوست داشته باشید

پیام بگذارید

گروه خبری تماس نیوز ابتدا با نام فراسوی فناوری از سال ۱۳۹۶ کارش را در زمینه اخبار و رویدادهای علمی و فناوری آغاز نمود. با گذشت زمان و تغییر رویکرد این گروه به خبرهای روز ایران و جهان در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات، نام آن نیز به تماس نیوز تغییر کرد. این پایگاه خبری دارای مجوز شماره ۸۷۳۳۲ از هیئت نظارت بر مطبوعات است. تماس نیوز رسانه ای مستقل بوده و به هیچ نهاد یا سازمان دولتی و یا خصوصی وابسته نیست.
Phone: +98-921-282-1866
Email: info[at]tamasnews.ir
Web: tamasnews.ir

دریافت اپلیکیشن تماس نیوز از کافه بازار

آخرین خبرهای داخلی

نشان ها

logo-samandehi