رشد زیرساخت های دیجیتالی در چین

by ناصر. ش
۰ اظهار نظر

این کشور به طور جدی احداث دور جدید زیرساختهای جدید مانند شبکه های ۵G و مراکز داده را بطور جدی پذیرفته و تسریع خواهد کرد ،این تصمیم در کمیته مرکزی حزب حاکم در چین گرفته شده است

برخلاف زیرساخت های سنتی مانند راه آهن ، بزرگراه ها ، فرودگاه ها و تأمین آب ، زیرساخت های جدید شامل زیرساخت های اطلاعاتی مبتنی بر شبکه ها و کسانی که با فناوری های هوشمند دیجیتال سروکار دارند.

زیرساخت های جدید شامل تعدادی از بخش های مهم مانند ارتباطات از راه دور ، برق ، حمل و نقل و اقتصاد دیجیتال است. به طور معمول شامل پروژه های با ولتاژ فوق العاده بالا ، شارژرهای جدید انرژی خودرو ، ساخت ایستگاه برپایه ۵G ، مراکز بزرگ داده ، هوش مصنوعی ، اینترنت صنعتی ، قطار های پر سرعت و ترانزیت راه آهن بین شهری است.

کارشناسان معتقدند که سرمایه گذاری گسترده در زیرساخت های جدید اعم از اینترنت صنعتی تا سیستم ترانزیت بین شهری می تواند به ثبات رشد ، رونق بخشیدن به پتانسیل اقتصادی و پیشرفت رقابت اصلی کشور کمک کند.

banner

چن دوان ، مدیر اجرایی مرکز تحقیقات اقتصاد دیجیتال Zhongjing گفت: “زیرساخت های جدید به ساختن یک سیستم متصل جدید در دوره” جامعه هوشمند “کمک خواهد کرد و به برخی از فناوری های مهم اجازه می دهد جریان اصلی را طی کنند.”

“هزینه های گسترده در چنین بخش های پیشرفته فناوری اطلاعات ، به تولید سناریوهای جدید برنامه و فرصت های شغلی به اندازه بازار مصرف کنونی و ارتقائ مصرف  ادامه خواهد داد. از یک طرف ، به اندازه بازار مصرف کنونی چه از طریق آنلاین و چه به کانالهای آفلاین گسترش می یابد.

چن گفت که در مقایسه با زیرساخت سنتی با سرمایه گذاری سنگین و با چرخه‌های بازگشت طولانی، زیرساخت جدید بیشتر بر اساس سرمایه اجتماعی و گامی مهم برای تزریق نیروی حیاتی به اقتصاد خواهد بود.

مطالبی که شاید دوست داشته باشید

پیام بگذارید

گروه خبری تماس نیوز ابتدا با نام فراسوی فناوری از سال ۱۳۹۶ کارش را در زمینه اخبار و رویدادهای علمی و فناوری آغاز نمود. با گذشت زمان و تغییر رویکرد این گروه به خبرهای روز ایران و جهان در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات، نام آن نیز به تماس نیوز تغییر کرد. این پایگاه خبری دارای مجوز شماره ۸۷۳۳۲ از هیئت نظارت بر مطبوعات است. تماس نیوز رسانه ای مستقل بوده و به هیچ نهاد یا سازمان دولتی و یا خصوصی وابسته نیست.
Phone: +98-921-282-1866
Email: info[at]tamasnews.ir
Web: tamasnews.ir

دریافت اپلیکیشن تماس نیوز از کافه بازار

آخرین خبرهای داخلی

نشان ها

logo-samandehi