رشد ۴۰ درصدی ظرفیت هسته شبکه ملی اطلاعات

by ناصر. ش
۰ اظهار نظر

به گزارش تماس نیوز و به نقل از  خبرگزاری مهر، وزارت ارتباطات در گزارشی با محوریت تحقق شعار «ایران هوشمند»، اعلام کرد که مطابق با هدف گذاری برنامه ششم توسعه، ظرفیت پهن باند و هم ظرفیت شبکه انتقال به نحو چشم‌گیری افزایش‌یافته است و این اقدام در راستای بهبود دسترسی کاربران به شبکه پهن باند و تحقق افزایش سرعت و کیفیت دسترسی به این شبکه صورت گرفته است.

در این گزارش آمده است: « همه چیز در گرو توسعه زیرساخت است؛ در سال ۹۸ با وجود همه دشواری ها تعداد اپلیکیشن های ایرانی نسبت به سال قبل با رشد ۲.۳ برابری به ۳۴۵ هزار اپلیکیشن رسید. توسعه زیرساخت های این بخش به گونه ای بوده است که متخصصان داخلی توانستند وارد میدان شوند و با هم رقابت کنند.

بر اساس برنامه ششم توسعه، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات مکلف به توسعه زیرساخت‌های شبکه پهن باند کشور با هدف افزایش سرعت و کیفیت پهن باند کشور شده که این مهم اکنون با اقدامات انجام‌شده و توسعه زیرساخت شبکه پهن باند کشور، محقق شده است.

به همین منظور فارغ از اجرای ۱۴ هزار کیلومتر فیبرنوری جدید به‌عنوان شاهرگ‌های اصلی شبکه پهن باند، در گام نخست ظرفیت هسته شبکه ملی اطلاعات از ۱۷.۳ به بیش از ۲۴ ترابیت بر ثانیه افزایش پیدا کرده که این به معنای رشد ۴۰ درصدی ظرفیت است. در ادامه، ظرفیت شبکه انتقال نیز از ۴ هزار و ۱۱۱ به بیش از ۲۸ هزار و ۴۱۱ گیگابایت افزایش یافته است، به بیان دیگر ظرفیت شبکه انتقال ظرف سال‌های اخیر رشدی ۷ برابری داشته است.

banner

مطالبی که شاید دوست داشته باشید

پیام بگذارید

گروه خبری تماس نیوز ابتدا با نام فراسوی فناوری از سال ۱۳۹۶ کارش را در زمینه اخبار و رویدادهای علمی و فناوری آغاز نمود. با گذشت زمان و تغییر رویکرد این گروه به خبرهای روز ایران و جهان در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات، نام آن نیز به تماس نیوز تغییر کرد. این پایگاه خبری دارای مجوز شماره ۸۷۳۳۲ از هیئت نظارت بر مطبوعات است. تماس نیوز رسانه ای مستقل بوده و به هیچ نهاد یا سازمان دولتی و یا خصوصی وابسته نیست.
Phone: +98-921-282-1866
Email: info[at]tamasnews.ir
Web: tamasnews.ir

دریافت اپلیکیشن تماس نیوز از کافه بازار

آخرین خبرهای داخلی

نشان ها

logo-samandehi