اخبار فناوری، اخبارتکنولوژی، اخبار علمی و پزشکی، شبکه های اجتماعی، کسب و کار و استارتاپ ها

روسیه از اواخر ماه اکتبر واکسیناسیون عمومی علیه ویروس کرونا را آغاز خواهد کرد

روسیه از اواخر ماه اکتبر واکسیناسیون عمومی علیه ویروس کرونا را آغاز خواهد کرد

0

مرکز ملی تحقیقات اپیدمولوژی و میکروبیولوژی گامالیا روسیه اعلام کرد از اواخر ماه اکتبر واکسیناسیون عمومی علیه ویروس کرونا در این کشور آغاز خواهد شد.

فیودور لیستیسن (Fyodor Lisitsyn) از مرکز ملی تحقیقات اپیدمولوژی و میکروبیولوژی گامالیا اعلام کرد به احتمال زیاد از اواخر ماه اکتبر سال ۲۰۲۰ واکسن اسپوتنیک V با هدف مقابله با ویروس کرونا به صورت عمومی به مردم روسیه تزریق خواهد شد. فیودور لیستیسن در ادامه بیان کرد تا پایان ماه اکتبر سومین مرحله آزمایش بالینی واکسن کروناویروس را انجام خواهیم داد و بلافاصله پس از پایان فاز سوم، واکسیناسیون عمومی آن آغاز خواهد شد.

واکسیناسیون عمومی علیه ویروس کرونا با همکاری خارجی‌ها

فیودور لیستیسن در ادامه اعلام کرد این واکسن در ۳ یا ۴ کارخانه به تولید خواهد رسید و دولت روسیه قصد دارد در تولید انبوه این واکسن با شرکت‌های خارجی نیز همکاری کند. وی افزود اگر شرکت‌های داروسازی در کشور هند بتوانند فعالیت‌های خود را با تمام ظرفیت به انجام برسانند، قادر خواهند بود برای نیمی از جمعیت کره زمین واکسن تولید کنند. گفتنی است روسیه در ۱۱ آگوست سال جاری اولین واکسن کرونا را با نام اسپوتنیک V به ثبت رساند که با تزریق آن، بدن انسان به مدت ۲ سال در مقابل ویروس ایمن خواهد بود.

پیام بگذارید