روسیه از اواخر ماه اکتبر واکسیناسیون عمومی علیه ویروس کرونا را آغاز خواهد کرد

by ناصر. ش
۰ اظهار نظر

مرکز ملی تحقیقات اپیدمولوژی و میکروبیولوژی گامالیا روسیه اعلام کرد از اواخر ماه اکتبر واکسیناسیون عمومی علیه ویروس کرونا در این کشور آغاز خواهد شد.

فیودور لیستیسن (Fyodor Lisitsyn) از مرکز ملی تحقیقات اپیدمولوژی و میکروبیولوژی گامالیا اعلام کرد به احتمال زیاد از اواخر ماه اکتبر سال ۲۰۲۰ واکسن اسپوتنیک V با هدف مقابله با ویروس کرونا به صورت عمومی به مردم روسیه تزریق خواهد شد. فیودور لیستیسن در ادامه بیان کرد تا پایان ماه اکتبر سومین مرحله آزمایش بالینی واکسن کروناویروس را انجام خواهیم داد و بلافاصله پس از پایان فاز سوم، واکسیناسیون عمومی آن آغاز خواهد شد.

واکسیناسیون عمومی علیه ویروس کرونا با همکاری خارجی‌ها

فیودور لیستیسن در ادامه اعلام کرد این واکسن در ۳ یا ۴ کارخانه به تولید خواهد رسید و دولت روسیه قصد دارد در تولید انبوه این واکسن با شرکت‌های خارجی نیز همکاری کند. وی افزود اگر شرکت‌های داروسازی در کشور هند بتوانند فعالیت‌های خود را با تمام ظرفیت به انجام برسانند، قادر خواهند بود برای نیمی از جمعیت کره زمین واکسن تولید کنند. گفتنی است روسیه در ۱۱ آگوست سال جاری اولین واکسن کرونا را با نام اسپوتنیک V به ثبت رساند که با تزریق آن، بدن انسان به مدت ۲ سال در مقابل ویروس ایمن خواهد بود.

مطالبی که شاید دوست داشته باشید

پیام بگذارید

گروه خبری تماس نیوز ابتدا با نام فراسوی فناوری از سال ۱۳۹۶ کارش را در زمینه اخبار و رویدادهای علمی و فناوری آغاز نمود. با گذشت زمان و تغییر رویکرد این گروه به خبرهای روز ایران و جهان در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات، نام آن نیز به تماس نیوز تغییر کرد. این پایگاه خبری دارای مجوز شماره ۸۷۳۳۲ از هیئت نظارت بر مطبوعات است. تماس نیوز رسانه ای مستقل بوده و به هیچ نهاد یا سازمان دولتی و یا خصوصی وابسته نیست.
Phone: +98-921-282-1866
Email: info[at]tamasnews.ir
Web: tamasnews.ir

دریافت اپلیکیشن تماس نیوز از کافه بازار

آخرین خبرهای داخلی

نشان ها

logo-samandehi