اخبار فناوری، اخبارتکنولوژی، اخبار علمی و پزشکی، شبکه های اجتماعی، کسب و کار و استارتاپ ها

روسیه از رقیب داخلی اینستاگرام «Rossgram» رونمایی کرد

توسعه‌دهندگان داخلی روسیه روز سه‌شنبه، تنها چند هفته پس از آن که این کشور، اینستاگرام را که در بین مردم عادی روسیه بسیار محبوب بود، ممنوع کرد، از Russgram رونمایی کردند.

0

به گزارش تماس نیوز از مسکو تایمز، این اپلیکیشن جدید که Rossgram نام دارد، بسیاری از ویژگی‌های اینستاگرام را با نمادهای مشابه، نوار اختصاصی برای استوری‌ها و حتی طرح رنگ صورتی و بنفش مشابه آن را الگوبرداری لید کرده است.
الکساندر زوبوف، یکی از بنیانگذاران این اپلیکیشن اشتراک گذاری عکس،  Rossgram را به عنوان بخشی از ویدئویی را به مناسبت راه اندازی دسترسی زودهنگام این برنامه برای سرمایه گذاران و شرکا در 28 مارس به نمایش گذاشت.

russgram

در حالی که بسیاری از ویژگی های برنامه به راحتی از طریق فید خبری اینستاگرام قابل تشخیص هستند، تیم توسعه دهنده روس‌گرام اعلام که روی افزونه‌های بیشتر شامل قابلیت ارسال کمک های مالی و فراهم ساختن امکان تولید محتوای پولی برای تولیدکنندگان محتوا کار خواهد کرد.
توسعه دهندگان Rossgram امیدوارند که این اپلیکیشن جایگزین اینستاگرام شود که در 14 مارس در روسیه مسدود شد. شرکت مادر این اپلیکیشن، متا، بعداً توسط مقامات روسی به عنوان “سازمان افراطی” شناخته شد و آنها را به “روس هراسی” پس از تهاجم کرملین به اوکراین متهم کرد.

بلافاصله پس از رونمایی Rossgram در روز سه شنبه، توسعه دهندگان NashStore (“فروشگاه ما”) را معرفی کردند که معادل روسی فروشگاه برنامه Google Play برای اندروید  است که آن نیز در روسیه مسدود شده است.

پیام بگذارید