رونق کسب‌وکارها با ارتباط مستقیم تولیدکننده و مصرف‌کننده

by ناصر. ش
۰ comment
توسعه ارتباطات روستایی

به گزارش تماس نیوز از ایسنا،با ظهور فضای مجازی و حضور کسب‌وکارها در این فضا، بسیاری از فرآیندهای خرید و فروش و رفع نیاز کاربران تغییر کرده است. در حالی که پیش از این، محصولی که توسط تولیدکننده فراهم شده بود، از طریق چندین واسطه به دست مصرف‌کننده می‌رسید، اکنون این امکان فراهم شده که تولیدکننده و مصرف‌کننده بتوانند به‌صورت مستقیم ارتباط برقرار کنند.

حذف واسطه محصولات روستایی با توسعه ارتباطات روستایی

از سویی، درحالی که در ابتدا شهرهای بزرگ به اینترنت و استفاده از امکانات ارتباطی مجهز می‌شوند، لازم است این امکانات برای شهرهای کوچک و روستاها هم فراهم شده، زیرا بیشتر تولیدکنندگان محصولات مورد نیاز کاربران،‌ توسط همین تولیدکنندگان روستایی فراهم می‌شود و با ایجاد ارتباط بین دو بخش تولیدکننده و مصرف‌کننده و حذف واسطه، می‌توان رضایت طرفین را با کاهش قیمت‌های واسطه‌گری و افزایش کیفیت محصولات کسب کرد.

وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در  ویدئوی «ایران هوشمند» رونق کسب‌وکار روستاییان به‌واسطه توسعه ارتباطات روستایی را موردبررسی قرار داده است. وزارت ارتباطات، برای تحقق «عدالت ارتباطی» که از مصادیق «عدالت اجتماعی» است، تاکنون توانسته نزدیک به ۹۵ درصد روستاهای بالای ۲۰ خانوار کشور را به شبکه ارتباطی متصل کند که این عدد تا پایان سال به ۱۰۰ درصد می‌رسد.

banner

اتصال اکثر روستاهای کشور به شبکه ارتباطی یعنی بهره‌مندی ساکنان آن از خدمات الکترونیکی و امکان برقراری ارتباط بیشتر و بهتر با مردم دیگر نقاط کشور که از این طریق روستاییان می‌توانند محصولات خود را بدون واسطه در اختیار مشتریان خود قرار دهند. همین امر نیز باعث رونق کسب‌وکار آن‌ها شده است.

یکی از فروشندگان خرما از فعالیت سه ساله خود در فضای مجازی و فروش محصولات خود می‌گوید. به گفته او، استفاده از فضای مجازی منجر به برقراری ارتباط بین تولیدکننده و مصرف‌کننده و شناسایی محصولات به آنها و ایجاد کسب‌وکار شده است. در حالی که پیش این، تاجران بودند که خرما را خریداری می‌کردند و به سطح کشور می‌فرستادند و ارتباطی بین تولیدکننده و مصرف‌کننده نبود، اما با استفاده از فضای مجازی و برقراری این ارتباط، نیاز مشتری هم شناسایی شده و محصولات با کیفیت برتری هم ارائه می‌شود.

You may also like

Leave a Comment

گروه خبری تماس نیوز ابتدا با نام فراسوی فناوری از سال ۱۳۹۶ کارش را در زمینه اخبار و رویدادهای علمی و فناوری آغاز نمود. با گذشت زمان و تغییر رویکرد این گروه به خبرهای روز ایران و جهان در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات، نام آن نیز به تماس نیوز تغییر کرد. این پایگاه خبری دارای مجوز شماره ۸۷۳۳۲ از هیئت نظارت بر مطبوعات است. تماس نیوز رسانه ای مستقل بوده و به هیچ نهاد یا سازمان دولتی و یا خصوصی وابسته نیست.

Phone: +98-921-282-1866
Email: info[at]tamasnews.ir
Web: tamasnews.ir
دریافت اپلیکیشن تماس نیوز از کافه بازار

cafe-bazar-app

Edtior's Picks

آخرین نوشته ها