رونمایی از سگ روباتیک خودشارژ توسط بوستون رباتیکز

by ناصر. ش
۰ comment
سگ رباتیک

 شرکت بوستون رباتیکز در هفته جاری از بروزرسانی و بهبودهای خانواده ربات سگ نمای Spot رونمایی کرد ، از جمله اندام پنجم که عملکرد جدیدی را در ربات ارائه می دهد که برای فروش در سال ۲۰۲۰ معرفی شده بود.

تا پیش از این ، اسپات به عنوان یک مانیتور راهرو چابک مورد استفاده قرار می گرفت که می توانست راهروها و راه پله ها را کنترل کرده و فیلم آن را به یک مرکز کنترل در محل انتقال دهد.

اما ضمیمه جدید کاربرد Spot را بسیار گسترش می دهد. ویدئوهای منتشر شده در این هفته در وب سایت Boston Dynamic نشان می دهد که Spot بزرگ اهرم های سوپاپ بخار را می کشد ، دستگیره های در را می پیچد و باز می کند ، لباس های پخش شده روی زمین را برمی دارد و در سبد خشکشویی قرار می دهد و یک بلوک سیمان را جابجا می کند. این یک سوراخ حفر کرد و یک گل کاشت و دقیقاً آرم Boston Dynamics را با استفاده از گچ در کف پارکینگ ترسیم کرد.

و در صحنه ای که یادآور اولین فیلم های رقص Spot هنگام انتشار در سال ۲۰۱۸ است ، سه ربات در یک نمایش قابل تقدیر از کار تیمی نشان داده می شوند که در حال بازی طناب هستند.

banner

Boston Dynamics همچنین از Spot Enterprise رونمایی کرد ، پیشرفتی در Spot اصلی که شامل قابلیت شارژ خودکار در یک پریز برق است که به شما امکان می دهد داده ها را به طور کامل از طریق اتصال اترنت بارگذاری کند.

نسخه نهایی نرم افزارهای کنترل ربات مبتنی بر وب است که به اپراتورها اجازه می دهد تا Spot را از خانه یا هر مکان دیگر از راه دور کنترل کنند. Boston Dynamics می گوید که این امر به ویژه در عملیاتی که در محیط های خطرناک انجام می شود بسیار مفید است.

نرم افزار Scout به کاربران این امکان را می دهد تا Spot را به راحتی و با کلیک کردن روی صفحه هدایت کنند. اقدامات اجتناب شده داخلی ، ضمن جلوگیری از موانع ، سریعترین مسیر را طی می کند.

رابرت پلیتر ، مدیر عامل Boston Dynamics گفت: “از زمان راه اندازی Spot ، ما با مشتریان خود همکاری نزدیکی کرده ایم تا مشخص کنیم چگونه این ربات می تواند به بهترین شکل از برنامه های مهم مأموریت خود پشتیبانی کند.” “مشتریان ما خواهان جمع آوری اطلاعات قابل اعتماد در سایت های کاری از راه دور ، خطرناک و پویا هستند.”


وی گفت: “این ارتقا” با هدف سهولت انجام منظم و از راه دور بازرسی های مهم ، بهبود ایمنی و عملیات انجام شده است. ”
این با رربات با داشتن یک دوربین با قابلیت بزرگنمایی نوری تا ۳۰ برابر بهبود یافته با تصویربرداری حرارتی ، می تواند در سکوهای نفتی گشت بزند ، به عنوان مثال ، عقربه های سیستم های کنترلی را بخواند ، ناهنجاری های فیزیکی را تشخیص دهد ، نشتی ، گرم شدن بیش از حد ، ارتعاشات یا فعالیت های دیگر را بررسی کند که این روش ها می تواند برای بازرسان انسانی خطرناک باشد.

در حال حاضر این ربات ها در ۴۰۰ نقطه در مشاغل جهانی مشغول به کار هستند. از فعالیت درخط مقدم مبارزه با اپیدمی COVID 19 در بوستون گرفته تا کنترل گله گوسفندان در نیوزیلند، نظارت بر کارخانه های فورد موتورز و بازرسی از سایت های ساختمانی لندن استفاده شده است.

زک جکوفسکی ، مهندس ارشد Spot گفت: “مشتریان بسیاری از صنایع دارای سایتهایی با تجهیزات مهم هستند که عمدتاً فاقد کارمند بوده و ممکن است ساعتها طول بکشد تا کسی برای بررسی چیزهای نسبتاً ساده مراجعه کند.” “کاری که آنها می خواهند انجام دهند این است که یک Spot را به طور دائمی در آنجا قرار دهند. به این ترتیب ، شخصی که برای پیگیری زنگ هشدار یا بازرسی معمول به ربات دسترسی دارد کافی است با ربات تماس بگیرد و از همانجا تمام کارهای محوله را نظارت کند.” قیمت این ربات هم اکنون ۷۴۵۰۰ دلار است.

You may also like

Leave a Comment

گروه خبری تماس نیوز ابتدا با نام فراسوی فناوری از سال ۱۳۹۶ کارش را در زمینه اخبار و رویدادهای علمی و فناوری آغاز نمود. با گذشت زمان و تغییر رویکرد این گروه به خبرهای روز ایران و جهان در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات، نام آن نیز به تماس نیوز تغییر کرد. این پایگاه خبری دارای مجوز شماره ۸۷۳۳۲ از هیئت نظارت بر مطبوعات است. تماس نیوز رسانه ای مستقل بوده و به هیچ نهاد یا سازمان دولتی و یا خصوصی وابسته نیست.

Phone: +98-921-282-1866
Email: info[at]tamasnews.ir
Web: tamasnews.ir
دریافت اپلیکیشن تماس نیوز از کافه بازار

cafe-bazar-app

Edtior's Picks

آخرین نوشته ها