اخبار فناوری، اخبارتکنولوژی، اخبار علمی و پزشکی، شبکه های اجتماعی، کسب و کار و استارتاپ ها

ساختار امن و پایدار مدیریت ارتباط شبکه توسط یک شرکت دانش بنیان

منیت فناوری اطلاعات در سطح تجاری به‌ سرعت در حال دگرگون ‌شدن است، اما آن چیزی که همواره اهمیت داشته است محافظت از دستگاه‌های متصل به شبکه سازمانی است. این نکته نباید فراموش شود که سازمان‌ها و شرکت‌های بزرگ همواره در معرض خطر خواهند بود.

0

به گزارش تماس نیوز و به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ،یک شرکت دانش‌بنیان در کشور توانسته با ارائه محصولی در حوزه فناوری اطلاعات یک ساختار امن، پایدار و حرفه‌ای با قابلیت‌های بسیار عالی در زمینه‌های فایروالینگ و مدیریت ارتباط شبکه ارائه دهد. و سامانه ارائه شده اولین سامانه ارائه شده داخلی در این زمینه است.

حمیدرضا جعفریان عضو هیات مدیره «پویش داده نوین» درباره محصول این شرکت که  اپلیش فایروال نام دارد  اظهار کرد: PFsense  فایروالی به منظور ایجاد یک ساختار امن، پایدار و حرفه‌ای با قابلیت‌های بسیار عالی در زمینه‌های فایروالینگ و مدیریت ارتباط شبکه است. با استفاده از این محصول صد در صد  نیازهای یک شبکه به UTM، با همه قابلیت‌های محصولات مشابه برطرف خواهد شد.

جعفریان درباره قابلیت‌های نرم افزار گفت: این نرم افزار محیط کاربری بسیار ساده بر مبنای منوهای انتخابی به منظور راحتی استفاده و تنظیم برای کاربران غیر حرفه‌ای را در اختیار استفاده کننده قرار خواهد داد. همچنین این نرم افزار پشتیبانی و قابلیت اجرا بر روی سخت افزارها و سیستم های مختلف را دارد.

عضو هیات مدیره «پویش داده نوین» این شرکت به مشتریانش اشاره و بیان کرد: این شرکت بیش از 160 مشتری در 16 استان کشور دارد.

وی همچنین گفت: نمونه‌های مشابه که در گذشته مورد استفاده قرار می‌گرفت تماما ساخت کشور آمریکا بود. همچنین شرکت داخلی که توانسته باشد نمونه مشابه این محصول را تولید کرده باشد وجود ندارد.

این فعال فناور توضیح داد: اولین سامانه ایرانی میز کار مجازی در این شرکت تولید شده است.

برخورداری از مزایای عمومی سامانه‌های خصوصی رایانش ابری

عضو هیات مدیره «پویش داده نوین» اضافه کرد: «سامانه مدیریت میز کار مجازی رایانش ابری آوید» راه حلی برای پیاده سازی فناوری رایانش ابری خصوصی با سامانه نرم افزاری کاملا” ایرانی بوده که علاوه بر برخورداری از مزایای عمومی سامانه‌های خصوصی رایانش ابری، از ویژگی‌های منحصر بفردی جهت استفاده بهینه از منابع سخت افزاری موجود و نیز سامانه پشتیبان‌گیری و مانیتورینگ اطلاعات برخوردار است.

جعفریان افزود: هدف PVM Desktop انتقال کامل پردازش و فضای ذخیره سازی کاربر از سمت کاربر(PC) به اتاق سرور است. در این شیوه به ازای هر کاربر یک ماشین مجازی در اتاق سرور و بر بستر PVM ایجاد می‌شود و سپس امکان اتصال از راه دور برای کاربران فراهم می‌شود.

 این فعال فناور به موضوع اشتغالزایی پرداخت و بیان کرد: در این مجموعه برای 20 نفر به صورت مستقیم شغل ایجاد شده است.

پیام بگذارید