ساختار امن و پایدار مدیریت ارتباط شبکه توسط یک شرکت دانش بنیان

by ناصر. ش
۰ اظهار نظر

به گزارش تماس نیوز و به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ،یک شرکت دانش‌بنیان در کشور توانسته با ارائه محصولی در حوزه فناوری اطلاعات یک ساختار امن، پایدار و حرفه‌ای با قابلیت‌های بسیار عالی در زمینه‌های فایروالینگ و مدیریت ارتباط شبکه ارائه دهد. و سامانه ارائه شده اولین سامانه ارائه شده داخلی در این زمینه است.

حمیدرضا جعفریان عضو هیات مدیره «پویش داده نوین» درباره محصول این شرکت که  اپلیش فایروال نام دارد  اظهار کرد: PFsense  فایروالی به منظور ایجاد یک ساختار امن، پایدار و حرفه‌ای با قابلیت‌های بسیار عالی در زمینه‌های فایروالینگ و مدیریت ارتباط شبکه است. با استفاده از این محصول صد در صد  نیازهای یک شبکه به UTM، با همه قابلیت‌های محصولات مشابه برطرف خواهد شد.

جعفریان درباره قابلیت‌های نرم افزار گفت: این نرم افزار محیط کاربری بسیار ساده بر مبنای منوهای انتخابی به منظور راحتی استفاده و تنظیم برای کاربران غیر حرفه‌ای را در اختیار استفاده کننده قرار خواهد داد. همچنین این نرم افزار پشتیبانی و قابلیت اجرا بر روی سخت افزارها و سیستم های مختلف را دارد.

عضو هیات مدیره «پویش داده نوین» این شرکت به مشتریانش اشاره و بیان کرد: این شرکت بیش از ۱۶۰ مشتری در ۱۶ استان کشور دارد.

banner

وی همچنین گفت: نمونه‌های مشابه که در گذشته مورد استفاده قرار می‌گرفت تماما ساخت کشور آمریکا بود. همچنین شرکت داخلی که توانسته باشد نمونه مشابه این محصول را تولید کرده باشد وجود ندارد.

این فعال فناور توضیح داد: اولین سامانه ایرانی میز کار مجازی در این شرکت تولید شده است.

برخورداری از مزایای عمومی سامانه‌های خصوصی رایانش ابری

عضو هیات مدیره «پویش داده نوین» اضافه کرد: «سامانه مدیریت میز کار مجازی رایانش ابری آوید» راه حلی برای پیاده سازی فناوری رایانش ابری خصوصی با سامانه نرم افزاری کاملا” ایرانی بوده که علاوه بر برخورداری از مزایای عمومی سامانه‌های خصوصی رایانش ابری، از ویژگی‌های منحصر بفردی جهت استفاده بهینه از منابع سخت افزاری موجود و نیز سامانه پشتیبان‌گیری و مانیتورینگ اطلاعات برخوردار است.

جعفریان افزود: هدف PVM Desktop انتقال کامل پردازش و فضای ذخیره سازی کاربر از سمت کاربر(PC) به اتاق سرور است. در این شیوه به ازای هر کاربر یک ماشین مجازی در اتاق سرور و بر بستر PVM ایجاد می‌شود و سپس امکان اتصال از راه دور برای کاربران فراهم می‌شود.

 این فعال فناور به موضوع اشتغالزایی پرداخت و بیان کرد: در این مجموعه برای ۲۰ نفر به صورت مستقیم شغل ایجاد شده است.

مطالبی که شاید دوست داشته باشید

پیام بگذارید

گروه خبری تماس نیوز ابتدا با نام فراسوی فناوری از سال ۱۳۹۶ کارش را در زمینه اخبار و رویدادهای علمی و فناوری آغاز نمود. با گذشت زمان و تغییر رویکرد این گروه به خبرهای روز ایران و جهان در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات، نام آن نیز به تماس نیوز تغییر کرد. این پایگاه خبری دارای مجوز شماره ۸۷۳۳۲ از هیئت نظارت بر مطبوعات است. تماس نیوز رسانه ای مستقل بوده و به هیچ نهاد یا سازمان دولتی و یا خصوصی وابسته نیست.
Phone: +98-921-282-1866
Email: info[at]tamasnews.ir
Web: tamasnews.ir

دریافت اپلیکیشن تماس نیوز از کافه بازار

آخرین خبرهای داخلی

نشان ها

logo-samandehi